Partnerzy portalu

Podlaskie: Nie ma porozumienia w sprawie dworca w Augustowie. PKS Nova nie zrezygnowała ze sprzedaży

Nie ma porozumienia w sprawie sprzedaży dworca autobusowego w Augustowie. Spółka PKS Nova poinformowała, że ponownie wystawi na sprzedaż dworzec, ale obniży cenę wywoławczą. Oferent, który chciał wcześniej kupić nieruchomość, odstąpił od przetargu.

PKS Nova ogłosił już dwa przetargi na sprzedaż dworca. W czerwcu nawet wyłoniono jego nabywcę, jednak niedługo potem odstąpił on od przetargu. Drugi przetarg miał miejsce 17 lipca, ale nikt nie był zainteresowany nieruchomością. Cena wywoławcza opiewała na 3 mln 252 tys. zł netto.

"W ciągu najbliższych dwóch tygodni ogłosimy nowy przetarg, z tym, że obniżymy cenę nieruchomości. Zmiana polega na tym, że termin przekazania tego terenu nabywcy będzie wydłużony do końca października" - powiedział prezes spółki Cezary Sieradzki. Prezes nie chciał w środę zdradzić ceny wywoławczej dworca.

Sposób zbywania dworca nie podoba się władzom Augustowa. Burmistrz Wojciech Walulik w powiedział, że spółka PKS Nova "stawia miasto pod ścianą", bo samorząd ma mało czasu na znalezienie nowej lokalizacji i nową organizację dworca. "Tak się nie robi, że w środku roku, kiedy budżet jest zamknięty dostajemy informację, że za kilka miesięcy nie będzie dworca. To jest niepoważne" - dodał Walulik.

"Komunikacja to ważna sprawa dla miasta, trzeba to planować na przestrzeni kilku lat, a nie z miesiąca na miesiąc" - powiedział burmistrz Augustowa.

PKS Nova to spółka, która powstała w styczniu 2017 r. z połączenia pięciu podlaskich spółek PKS podległych samorządowi województwa podlaskiego w: Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Siemiatyczach i Zambrowie. Tłumaczono, że połączenie ma je uratować od upadłości.

PKS Nova sprzedaje różne nieruchomości w różnych miejscach w regionie w ramach prowadzonej restrukturyzacji spółki. Prezes spółki mówił w połowie czerwca PAP, że będą sprzedawane nieruchomości w Ciechanowcu i część terenu w Łomży. Znalazł się nabywca dworca w Siemiatyczach.

W Białymstoku do października 2017 r. ma być gotowy nowy dworzec PKS Nova. Buduje go prywatny inwestor, spółka Budner sp. z o.o, która wykłada na ten cel 13,5 mln zł. Zburzono stary dworzec, trwa budowa nowego, powstanie też galeria handlowa, nowa baza PKS, nowy układ komunikacyjny. Inwestycja jest również elementem restrukturyzacji spółki PKS Nova.

PKS Nova ma ok. 500 autobusów, pracuje tam ok. 950 osób. Kapitał zakładowy spółki to ok. 1 mln zł. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!