Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Podział majątku Przewozów Regionalnych

Resort transportu chce podzielić majątek Przewozów Regionalnych między samorządowe spółki. W tej operacji pomogą spółki skarbu państwa.

Zorganizowaną część przedsiębiorstwa przejmie inwestor finansowy i wydzierżawi je PKP Intercity - pisze „Puls Biznesu".

Czytaj też: Odwołano prezes Przewozów Regionalnych

Inwestorem będzie najpewniej spółka pośrednio lub bezpośrednio należąca do skarbu państwa.

Środki pozyskane od inwestora finansowego zostaną przeznaczone przez PR na spłatę zobowiązań charakteryzujących się najwyższym poziomem wymagalności, które wynoszą ok. 100 mln zł.

PR nie podają aktualnej sumy długów, ale na podstawie wcześniejszych danych można oszacować, że znacznie przekraczają 1 mld zł.

Kolejny krok restrukturyzacji to utworzenie przez samorządy, PR i/lub inwestora finansowego spółek specjalnego przeznaczenia, które przejmą działalność przewozową od kolejowej spółki - pisze „Puls Biznesu".

 

KOMENTARZE4

  • pasażer 2013-04-12 09:03:52
    Wbrew wielkiej akcji anty, Koleje Śląskie się bronią na razie, jakością pociągów czystością, punktualnością, przywracaniem polaczeń. Wiem co piszę, bo korzystam. Po wielu latach wróciło połączenie z Cieszyna. Calą aferę wywołali pewno dyrektorzy i prezesi PKP, bo boją się utraty stanowisk, gdyż... okazuje się, że kolej w Polsce może funkcjonować, być czysta, mieć nowy tabor, jeździć punktualnie.  rozwiń
  • Jaskółeczka. 2013-04-11 16:58:30
    W tym dzikim kraju buszują rozbieracze,a nie naprawiacze.Za kilka dni przylatują jaskółeczki,a na kolei powstaną spółeczki!
  • kolejnik 2013-04-11 16:16:39
    Zadaję konkretne pytanie !!! KTO W TYM KRAJU RZĄDZI !!! A W PKP --- SZCZEGÓLNIE + NOWAK !! RZĄDZA " BANKOMATY " - TJ . ZARZĄD PKP !! BEZ POJECIA O KOLEI I SPOŁACZEŃSTWIE " OBYWATELSKIM" , A BAZUJĄCY NA SŁUPKACH I WYKRESACH ANALITYKÓW !!!! KOLEJNA... LIKWIDACJA 10.000 KM LINII KOLEJOWYCH -- ,TO MY WRACAMY DO AFRYKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 PODZIAŁ RZEWOZÓW REGIONALNYCH NA KOLEJNE SPÓŁECZKI SAMORZĄDOWE TO PANIE KARNOWSKI--------DEBILIZM !!!!!!!!!!!!!!!!11 PEŁNA LIKWIDACJA PRZEWOZÓW REGIONALNYCH / NIE SPRAWDZIŁY SIE / -- I POWRÓT DO STRUKTURY Z PRZED WOJNY LUB PRL-U !!!!! KOLEJ --, TO JEST KOLEJ !!! TYLKO WY URZĘDASY MINISTERIALNI Z TEGO NIE KORZYSTACIE -, BO MACIE LIMUZYNY LUB SAMOLOWTY / VIDE NOWAK / !!!!!!!!!  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!