Partnerzy portalu

Polregio: w październiku blisko 60 proc. rdr więcej pasażerów

  • PAP/bad
  • Opublikowano: 22 listopada 2022 - 17:37
W październiku br. prawie 8,5 mln pasażerów skorzystało z przejazdów pociągami Polregio, tj. o blisko 60 proc. więcej niż w październiku 2021 r. - poinformował we wtorek przewoźnik. Od początku roku do końca października łączna liczba pasażerów w pociągach Polregio wyniosła 72 mln.

Jak podała spółka, od początku roku do końca października 2022 r., Polregio przewiozło już 72 mln pasażerów, o 23 mln osób więcej niż w analogicznym okresie 2021 r., co oznacza wzrost aż o 46 proc. rok do roku.

"Rekordowym miesiącem był październik, kiedy to z pociągów przewoźnika skorzystało blisko 8,5 mln osób wobec 5,4 mln pasażerów w październiku 2021 r, i jest to wzrost o prawie 60 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 r. Co więcej, tegoroczny wynik w październiku jest lepszy nawet od analogicznego okresu 2019, czyli ostatniego pełnego roku sprzed pandemii" - dodano.

"Liczba pasażerów w całym 2022 r. powinna przekroczyć poziom sprzed lockdownów" - powiedział, cytowany w komunikacie prezes Polregio Artur Martyniuk. Dodał, że w tym roku powinniśmy przewieźć ok. 100 mln osób, osiągając kolejny rekord po najlepszym do tej pory roku 2019,kiedy to z naszych usług skorzystało 89 mln pasażerów.

"Tegoroczny wynik to zasługa ciężkiej pracy , jaką na co dzień wykonują pracownicy spółki, kluczowa jest także efektywna współpraca z Urzędami Marszałkowskimi oraz stale aktualizowana i poszerzana oferta połączeń" - ocenił.

Jak wyjaśnił, pandemia COVID-19 sprawiła, że w roku 2020 oraz częściowo także w 2021 pasażerów było mniej, ale ten okres już za nami. "Spodziewamy się jeszcze większego popytu na nasze usługi i chcemy być na to właściwie przygotowani - wkrótce rozstrzygniemy przetarg na dostawę do 200 nowych pociągów, aby zwiększyć komfort podróżowania" - zaznaczył Martyniuk.

Spółka przypomniała, że wygrała niedawno 2 duże przetargi na obsługę połączeń o łącznej wartości blisko 1 mld zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!