Partnerzy portalu

Poznań kupi minibusy. Przetarg rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto przetarg na dostawę pięciu minibusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) w Poznaniu. Pojazdy mają kursować w obrębie osiedli i dowozić pasażerów do węzłów komunikacyjnych - poinformował przewoźnik.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W komunikacie MPK Poznań poinformowano, że w przetargu na dostawę małych autobusów złożono trzy oferty. "Najtańsza z nich - przedstawiona przez Truck Export-Import Wynajem Sp. z o. o. - została oceniona jako najbardziej korzystna" - podano.

Wykonawca zaproponował przewoźnikowi minibusy Mercus stworzone na bazie Mercedesa Sprintera, o całkowitej masie dopuszczalnej 7 t i długości 7,95 m. Pojazdem może podróżować 41 osób. Minibusy będą wyposażone w klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej.

"W świetle drugich drzwi - dwuskrzydłowych - pojazdy będą niskopodłogowe, wyposażone zostaną także w rampę ułatwiającą korzystanie z przejazdu osobom z niepełnosprawnościami" - dodano w komunikacie.

Prezes MPK Poznań Wojciech Tulibacki podkreślił, że niewielkie autobusy, dzięki swoim gabarytom, będą mogły kursować w rejonach, które m.in. z uwagi na nośność i szerokość drogi obecnie nie są obsługiwane. "W tym zakresie MPK Poznań dostosowuje swój tabor do wymogów i planów organizatora transportu publicznego" - zaznaczył.

Jak podano, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu zamierza uruchomić kolejne linie, których zadaniem będzie dowiezienie pasażerów do węzłów komunikacyjnych oraz zapewnienie komunikacji w obrębie osiedli.

Nowe minibusy mają być dostarczone do MPK Poznań w czwartym kwartale tego roku.

KOMENTARZE1

  • sołtys kierdziołek 2021-06-17 11:36:38
    Oho! Jaśkowiakowe ludziki będą sobie wyjeżdżać na wspólne, urzędnicze pikniki do stref wolnych od kowida!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!