Partnerzy portalu

Prawie pięć miesięcy bez Marszałkowskiej

  • GK
  • 19 kwietnia 2012 - 09:37
W czasie budowy stacji metra Świętokrzyska konieczne będzie zamknięcie przejazdu ul. Marszałkowską w rejonie skrzyżowania z ul. Świętokrzyską. W poniedziałek, 30 kwietnia, rozpocznie się wprowadzanie nowej organizacji ruchu.
Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany zaczną w pełni obowiązywać 2 maja. Wtedy na trasy objazdowe zostaną skierowane linie tramwajowe i autobusowe. Utrudnienia potrwają do połowy września.

W czasie wyłączenia ruchu na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, na trasy objazdowe zostaną skierowane linie tramwajowe: 4 i 15. Będą kursowały przez al. Jana Pawła II. Linia 16 zostanie przywrócona na swoją trasę podstawową i z ul. Woronicza będzie dojeżdżała do pętli na Żeraniu przy ul. Jagiellońskiej. Dwie linie zostaną zawieszone – 18 i 35. Uruchomiona zostanie za to nowa linia tramwajowa 40 oraz tramwajowa linia zastępcza 74.

Na trasy objazdowe zostaną skierowane linie autobusowe: 107, 151 i 171. Będą one prowadziły ulicami: Kredytowa – Jasna/Szpitalna – Mazowiecka (107), Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat (151) i pl. Grzybowski – ul. Emilii Plater (171). Linie 127 i 520 zostaną podzielone. Będą kursowały na trasach skróconych, a na odcinkach, z których zostaną wycofane, zostaną zastąpione przez nowo uruchamiane linie: 227 i 522.

Uruchomiona zostanie też nowa linia 316, która komunikacyjnie wzmocni komunikację na Trakcie Królewskim. Niewielkiej korekcie ulegnie również trasa linii 519.

Zmienią się również trasy kilku linii nocnych. Linie: N32, N35, N85, N38 i N88 po dojechaniu do pl. Zawiszy pojadą Al. Jerozolimskimi i Marszałkowską do przystanku Centrum, który będzie przy ul. Marszałkowskiej między Złotą a Sienkiewicza. Zaś linie: N42, N45 i N95 po wyruszeniu z pętli przy Dworcu Centralnym pojadą Emilii Plater i Al. Jerozolimskimi do al. Jana Pawła II, którą dotrą do swoich podstawowych tras.

Uruchomiony zostanie również dodatkowy przystanek w ulicy Marszałkowskiej pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ulicą Widok (przed rotundą).
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!