Partnerzy portalu

Prezydenci miast: każdego dnia nowe problemy w związku z COVID, do tego kryzys budżetów

  • AKC
  • 30 października 2020 - 17:19
Aktualna sytuacja epidemiczna w województwie śląskim oraz kryzys samorządowych budżetów - o tym rozmawiali dziś (30 października) prezydenci miast z regionu śląskiego. Spotkanie w formule on-line odbyło się w ramach Konwentu Prezydentów Miast na Prawach Powiatu, który działa przy Śląskim Związku Gmin i Powiatów.
  • Sytuacja epidemiczna staje się coraz trudniejsza, co widzimy w naszych miastach i w skali całego kraju. Jako samorządowcy staramy się panować nad nią, ale każdego dnia jesteśmy zaskakiwani nowymi problemami - mówił Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.
  • Kolejni pracownicy czy to w urzędzie, jednostkach podległych czy spółkach realizujących zadania publiczne na rzecz samorządu, trafiają na kwarantannę lub do tzw. izolacji.
  • Jednak ciągłość usług publicznych musi być zapewniona - podkreślił samorządowiec.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • eLPe 2020-11-02 08:36:27
    Szanowny Panie Premierze, w związku z aktualną sytuację epidemiczną w naszym kraju zdecydował Pan, iż administracja publiczna winna pracować zdalnie. Chcę w imieniu, pewnie wielu skarbników gmin, poprosić Pana o wprowadzenie, w tej nadzwyczajnej sytuacji, wyraźnie brzmiącego przepisu o możliwości z...aniechania przedłożenia Radzie Gminy oraz Regionalnej Izbie Obrachunkowej projektu budżetu gminy na rok 2021 (z jednoczesnym zobowiązaniem do uchwalenia budżetu do końca roku 2020). W mojej konkretnie gminie borykamy się z wieloma nieobecnościami wielu pracowników urzędu jak i kierowników jednostek organizacyjnych(zarówno powodu zarażenia COVID-19, związanych z tym kwarantann jak również nieobecności grypopochodnych). Dane dotyczące przyszłorocznych zamierzeń są szczątkowe co powoduje brak możliwości przedłożenia rzetelnego projektu budżetu gminy na rok 2021. Zwracam się więc by w opracowywanym przez Pana przepisie znalazła się przedmiotowa kwestia.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!