Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Przedłużenie linii nr 70 do Kamieńca

W pierwszym kwartale 2012 ma być wydłużona trasa autobusów linii nr 70 w Szczecinie. Obecnie kursują one na trasie urząd miasta – dworzec PKP.
Po przedłużeniu autobusy pojadą do Elektrowni Pomorzany przez Kolumba, Tamę Pomorzańską oraz Szczawiową. Obecnie trwa budowa przystanków wzdłuż tej trasy. Niektóre kursy zostaną przedłużone aż do Kamieńca.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie (zabierz głos/oceń prezydenta) planuje wydłużenie linii 70 od dworca głównego do Elektrowni Pomorzany – mówi Marta Kwiecień-Zwierzyńska. Niektóre kursy na mocy porozumienia z gminą Kołbaskowo wydłużone zostaną do Kamieńca obsługując Ustowo, Kurów, Siadło Dolne, Siadło Górne, Kołbaskowo i Moczyły.

– Starania o uruchomienie linii, która połączy nadodrzańskie miejscowości były już od dawna – mówi Małgorzata Schwarz. Cieszy mnie że sprawy są już w fazie finalnego uzgadniania. Wnioskowaliśmy o 12 kursów do Kamieńca, ale szczegółowy rozkład jazdy poznamy w przyszłym miesiącu.

Każda linia autobusowa, która przekracza granicę naszej gminy jest dotowana z budżetu gminy. Tak jest obecnie z liniami 81 do Przecławia i Kołbaskowa, 83 do Będargowa oraz 88 do Stobna. Wg projektu budżetu na rok 2012 – gmina Kołbaskowo wyda na ten cel prawie 1 mln zł. W projekcie przyszłorocznego budżetu znalazły się także środki na budowę przystanków we wszystkich miejscowościach na tej trasie.
KOMENTARZE2

  • BC 2012-01-11 21:25:07
    Super, że autobusy beda jeżdziły do bliskich Szczecinowi miejscowości. Jednocześnie szkoda , że w miejscowściach od kurowa do Moczył nie wykonuje się żadnych prac przy przystankach. N a Szczawiowej wszystkie przystanki są juz gotowe. Myslę , że trzeba obudzić władze Gminy.
  • KC 2012-01-11 16:41:11
    Nareszcie my mieszkańcy Ustowa, Kurowa, Siodła Górnego i Dolnego doczekamy się połączenia komunikacją miejską ze Szczecinem. Czekamy z niecierpliwością na jej uruchomienie! Prawdopodobnie wymusi to również zajęcie się stanem technicznym drogi, która wymaga natychmisatowej przebudowy. ...  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!