Partnerzy portalu

Przez rozbite szynobusy Koleje Wielkopolskie wprowadzają dodatkowe pociągi z parowozami

  • PAP
  • 19 lutego 2020 - 14:25 | Aktualizacja: 19 lutego 2020 - 15:31
Dodatkowa, trzecia para pociągów prowadzonych przez parowóz wozi od środy (19 lutego) pasażerów Kolei Wielkopolskich na trasie między Lesznem a Wolsztynem. Spółka tłumaczy to problemami z taborem.

Regularne połączenia kolejowe składami prowadzonymi przez parowóz w ramach rozkładu jazdy Kolei Wielkopolskich możliwe są dzięki porozumieniu wielkopolskiego samorządu z Parowozownią Wolsztyn.

W soboty rozkładowym pociągiem z parowozem można pojechać na trasie między Poznaniem a Wolsztynem. W dni robocze dwie pary pociągów kursują na linii Wolsztyn - Leszno.

Spółka Koleje Wielkopolskie poinformowała, że od środy do połowy marca parowozy prowadzić będą dodatkową, trzecią parę pociągów planowych między Wolsztynem a Lesznem.

"W wyniku kolizji szynobusów, które miały ostatnio miejsce część składów została wyłączona, jest w naprawie. Zamiast wprowadzać komunikację zastępczą zdecydowaliśmy o obsłudze połączeń pociągiem parowym" - powiedział w środę PAP Arkadiusz Garcon z Kolei Wielkopolskich.

Dodatkowym pociągiem z parowozem z Wolsztyna do Leszna prowadzonym przez parowóz będzie można przez najbliższe tygodnie pojechać w dni robocze o godz. 15.49; w drugą stronę skład wyruszy o 17.05. Regularne przewozy do Leszna odbywają się o godz. 5.34 i 11.48, zaś do Wolsztyna - o 7.54 i 13.49.

Parowozownia Wolsztyn realizuje przewozy parowozami serii Ol49 lub Pt47. W swoich zbiorach dysponuje między innymi parowozem Pm36-2 z 1937 roku, zwanym "Piękną Heleną" oraz pierwszym polskim parowozem osobowym Ok22-31 z roku 1929; posiada 30 parowozów oraz 19 historycznych wagonów a także inne szynowe pojazdy.

KOMENTARZE1

  • Emil 2020-02-23 14:38:17
    Chyba jedyna strona, która podała prawdziwe informacje. Na wszystkich innych popularnych "Parowozy wracają" "Skąd będą maszyniści?" "Parowozy ponownie na torach" "Parowozy kończą emeryturę". A tutaj w pierwszym zdaniu wyjaśnione jak wygląda sytuacja. ...  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!