Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji ws. paraliżu komunikacyjnego w Krakowie

Radni PiS oczekują, iż prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wytłumaczy powody paraliżu miasta w początkach października i wyjaśni, jak zamierza prowadzić politykę transportową. Domagają się zwołania w tej sprawie nadzwyczajnej sesji rady Miasta Krakowa, w środę 18 października.

• Radni PiS oczekują od prezydenta Jacka Majchrowskiego informacji ws. polityki transportowej. 

• W tym celu ma odbyć się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. 

• Radni PiS będą się domagać "wyjaśnienia wątpliwości dotyczących programu "Mobilny Kraków", tj. jego kosztów, zasad funkcjonowania, zasadności i legalności wprowadzania zmian.

Podczas środowego briefingu w Urzędzie Miasta, przewodniczący Klubu Radnych PiS Włodzimierz Pietrus powiedział, że klub PiS przygotował rezolucję do prezydenta Krakowa i oczekuje, że Jacek Majchrowski na specjalnej sesji w środę 18 października udzieli informacji w sprawie prowadzonej przez siebie polityki transportowej.

Rzecznik klubu PiS w okręgu krakowskim, radny Michał Drewnicki poinformował, że radni PiS oczekują, iż podczas nadzwyczajnej sesji "prezydent wytłumaczy powody paraliżu miasta w początkach października i wyjaśni, jak zamierza prowadzić politykę transportową, realizowaną przez siebie". Radni PiS będą się domagać "wyjaśnienia wątpliwości dotyczących programu "Mobilny Kraków", tj. jego kosztów, zasad funkcjonowania, zasadności i legalności wprowadzania zmian".

- W punkcie trzecim znajdzie się rezolucja skierowana do prezydenta, zawierająca pytania i odpowiedzi na temat rozwiązań transportowych w Krakowie - wskazał Drewnicki.

- Naszą intencją jest przeciwdziałanie na przyszłość podobnym sytuacjom paraliżu komunikacyjnego miasta, kiedy krakowianie mokli w deszczu i stali w ogromnych korkach. Dlatego będziemy pytać pana prezydenta, co zamierza zrobić, by takie sytuacje się nie zdarzały - powiedział Drewnicki.

Inicjatywa radnych PiS związana jest z paraliżem miasta, jaki w wyniku podjętych przez prezydenta, intensywnych remontów w centrum Krakowa miał miejsce na początku października, a największe utrudnienia wystąpiły we wtorek, 3 października.

Jak podkreślił Włodzimierz Pietrus prezydent Majchrowski sam przyznał się do błędów, w sprawie realizacji remontów w Krakowie, które doprowadziły do paraliżu miasta.

- Uważamy jednak, że trzeba dodatkowo wyjaśnić pewne kwestie z "mobilnym Krakowem". Z pytaniem o to, jaki jest stan rzeczy, klub PiS zwracał się do prezydenta Majchrowskiego jeszcze w czasie wakacji - przypomniał przewodniczący Klubu Radnych PiS.

Radni klubu PiS chcą także przypomnieć prezydentowi, że już w roku 2014 odbyło się referendum, w którym mieszkańcy opowiedzieli się za rozpoczęciem przygotowań do procesu inwestycyjnego w sprawie budowy metra, jak również liczą na poprawę inwestycji związanych z budową ścieżek rowerowych w Krakowie.

Program "mobilny Kraków", to plan realizacji polityki transportowej dla Krakowa, opracowany przez ZIKiT (Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu). Jego główne założenia, to: wzmocnienie komunikacji miejskiej, ograniczenie ruchu samochodów w centrum miasta oraz podział na trzy nowe strefy dostępności do Śródmieścia.

KOMENTARZE1

  • Tadeusz 2017-10-11 15:37:11
    Wracamy do czasów tow, Wiesława G. Pan prezydent Jacek M, wywodzi się z tego ugrupowania - tow. Wiesław głosił wyższość transportu zbiorowego nad indywidualnym , tak jak obecna ekipa. ZiKiT jest zarządzany przez osoby bezpośrednio dziedziczące takie poglądy. Oczywiście dla " swoich " prze...widziane są udogodnienia [ zezwolenia na wjazd do stref zamkniętych ] . A reszta ? Może zakazać ruchu wszelkich pojazdów bez wyjątków ?. Sposób przeprowadzania remontów wskazuje na złą wole. Przecież nikt nie jest tak głupi,żeby świadomie zamykać całe kwartały miasta, układać nowe chodniki a później je niszczyć, to sabotowanie  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!