Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Radny narzeka na letnie kursy tramwajów

Za mało, a do tego spóźnione i nagrzane - krytykuje wrocławskie tramwaje i autobusy jedn z radnych w liście do prezydenta Dutkiewicza, apelując o przywrócenie "obciętych" latem kursów.
"Gazeta Wrocławska" publikuje list radnego miejskiego Rafała Czepila, który postanowił przetestować, jak sprawdza się letni rozkład jazdy wprowadzony przez MPK we Wrocławiu.

Czytaj też: Pasażerowie, to już lato

Jego ocena dla miejskiej komunikacji nie jest pozytywna. - Czy Pan kiedykolwiek jechał pojazdem MPK w godzinach szczytu, gdy na dworze temperatura sięgała 30-kilku stopni? Czy wie Pan, w jakim ukropie muszą jeździć pasażerowie? Jestem pewien, że nie - pisze radny do prezydenta Dutkiewicza, żaląc się na brak klimatyzacji w większości taboru.

Cały artykuł czytaj tu
KOMENTARZE1

  • Emerytka 2013-07-31 19:17:33
    To jest mało powiedziane. Należałoby dodać coś na temat stanu taboru tramwajowego we Wrocławiu. Większość wozów jest starego typu wysokopodłogowych. Na przykład Rondo Reagana na pl. Grunwaldzkim. Zostało wybudowane bez podwyższenia dla wsiadających. Wtedy tłumaczono, że będą nowe tramwaje niskopodł...ogowe za 4 lata. Cztery lata już minęło a nowy tramwaj jest tylko jeden 33plus i jedzie tylko do Leśnicy. Nawet te nowe tramwaje nie zawsze mają klimatyzację a kasowniki są bardzo nisko. Nie daj Boże być wysokim i starym. Tylko w tym rejonie żaden więcej nowy tramwaj nie jeździ. Oznacza to, że trudno wsiadać starszemu. Trzeba chodzić piechotą do innych przystanków z podwyższeniem. Ale przecież Wrocław miasto spotkań nie ma barier dla starszych i niepełnosprawnych. Emerytka  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!