Partnerzy portalu

Rowery miejskie nie wrócą na wiosnę do Radomia. Miasta nie stać na utrzymanie systemu

W tym sezonie nie będzie rowerów miejskich w Radomiu. Zarówno jednoślady, jak i urządzenia stacji bazowych trafiły do magazynów. Miasta nie stać na utrzymywanie systemu, samorząd szuka pieniędzy z zewnątrz.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Po raz ostatni rowery miejskie w Radomiu można było wypożyczać przed wybuchem pandemii. W marcu 2020 r. władze Radomia ogłosiły, że zamiast na rower miejski przeznaczą 1 mln zł na dodatki dla walczącego z COVID-19 personelu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

W kolejnych latach sukcesywnie znikały z radomskich ulic - najpierw jednoślady, a ostatnio - w lutym - także stacje bazowe, które trafiły do magazynu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR). Mieszkańcy Radomia mieli jednak nadzieję, że na wiosnę tego roku system znowu ruszy. Tak się jednak nie stanie, bo - jak tłumaczy MOSiR - brakuje pieniędzy.

"Szukamy finansowania zewnętrznego, byśmy mogli ten projekt kontynuować w naszym mieście" - powiedział rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariusz Osiej.

System rowerów miejskich ruszył w Radomiu w 2017 r. W mieście powstało 25 stacji bazowych z 250 jednośladami. W pierwszym sezonie rowery wypożyczano ponad 152 tys. razy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!