WIADOMOŚCI

Rozbudowa farmy wiatrowej w okolicach Oławy

Autor: PAP Dodano: 11-05-2020 15:13

Cztery nowe wiatraki oraz magazyny energii powstaną na farmie wiatrowej spółki Promet-Plast pod Oławą (woj. dolnośląskie). Wartość tej inwestycji to blisko 100 mln zł, z czego 47 mln zł to niskooprocentowana pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W poniedziałek na farmie wiatrowej spółki Promet-Plast, która jest częścią Energetycznego Klastra Oławskiego EKO, podpisano umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) we Wrocławiu na dofinansowanie inwestycji o wartości blisko 100 mln zł. Oławski klaster podpisał też list intencyjny z Ministerstwem Klimatu i WFOŚiGW w zakresie współpracy przy projektach z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Ireneusz Zyska, wiceminister Klimatu, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii, podkreślił, że działalność Energetycznego Klastra Oławskiego EKO zasługuje na uznanie i popularyzację. Wiceminister wskazał, że dzięki inwestycji powstanie farma wiatrowa o mocy 10 MW oraz magazyny energii o łącznej pojemności 12 MW. "W przyszłości być może będzie to źródło energii na całej Oławy i całego powiatu oławskiego" - mówił.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

X

PLIKI COOKIES: Stosujemy pliki cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu.

Nie, chcę się dowiedzieć więcej »