Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Rząd zaostrzy przepisy dotyczące przewozu osób

Rząd chce zmienić przepisy dotyczące zarobkowego przewozu pasażerów. Nowe zasady mają ułatwić pracę taksówkarzy i zwiększyć bezpieczeństwo przy korzystaniu z usług innych firm zajmujących się przewozem osób.

Nowe przepisy mają wprowadzić takie same warunki dla wszystkich podmiotów zajmujących się przewozem pasażerów samochodami osobowymi w Polsce - informuje "Gazeta Polska Codziennie.

W nowelizacji pojawią się obowiązek zlecania przewozów wyłącznie podmiotom posiadającym licencję oraz prowadzenie i przechowywanie rejestru zleceń przez pięć lat. Przedstawiciele firmy Uber w Polsce powiedzieli, że do projektu ustawy odniosą się po jego przedłożeniu do konsultacji społecznych.

Zbigniew Poniatowski, taksówkarz z warszawskiego MPT, uważa, że zaostrzenie przepisów dotyczących przewozu osób jest oczekiwane i dobre. Jednak obawia się dalszego pogorszenia warunków w swojej profesji. Zwraca uwagę, że klasyczne taksówki mają większe koszty niż przewóz osób.

KOMENTARZE4

  • sałata 2017-09-25 12:21:10
    Do olo: Po prostu. Nie zrozumiałeś o co chodzi a już krytykujesz Rząd. Lepiej aby te sprawy regulował Polski Rząd a nie cynicznie głupia i nieudaczna Unia Europejska, która ciągle szuka okazji aby czymkolwiek się "wykazać", szczególnie aby tylko "dołożyć" Polakom za poręką Petru,... Schetyny i temu podobnych "nauerów".  rozwiń
  • olo 2017-08-16 12:05:10
    Jak ja czytyam, ze rząd chce mi zapewnić bezpieczeństwo, to już doskonale wiem, że to moje bezpieczeństwo bedzie mnie więcej kosztowało, niż jak bym sobie goryla wynajął osobistego.
  • Piter 2017-08-16 11:11:23
    korzytam z usług transportowych i uważam, że samo posiadanie licencji nie gwarantuje dobrej jakości a nawet poczucia bezpieczeństwa. Taksówkarze jeżdżą po ulicach, jak gdyby byli panami, wielokrotnie powodując zagrożenia.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!