Partnerzy portalu

Rzeszów kupi 10 nowych autobusów. Ogłosił przetarg

Samorząd Rzeszowa ogłosił przetarg na zakup m.in. 10 autobusów zasilanych gazem CNG oraz dwóch pojazdów zasilanych energią elektryczną. Zakup autobusów jest możliwy dzięki dofinansowaniu z UE – poinformował Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Gernand dodał, że przetarg na zakup autobusów już został ogłoszony i jest podzielony na kilka części.

"Pierwsza z nich obejmuje zakup 10 autobusów 12-metrowych, niskopodłogowych, zasilanych gazem CNG oraz - o ile pozostaną wolne środki w ramach przetargu - zakup dodatkowych sześciu autobusów tego samego typu" - podkreślił.

Natomiast druga część przetargu dotyczy zakupu dwóch przegubowych autobusów 18-metrowych, zasilanych gazem CNG. Z kolei trzecia część przetargu zakłada kupno przez samorząd Rzeszowa dwóch przegubowych autobusów 18-metrowych zasilanych energią elektryczną.

Jak zaznaczył Gernand, zainteresowane firmy mogą składać oferty do 30 grudnia br.

"Przetarg zostanie rozstrzygnięty w przyszłym roku. Autobusy gazowe z pierwszej części przetargu, zgodnie z zapisami przetargu, mają dotrzeć do Rzeszowa w ciągu 54 tygodni od daty podpisania umowy. Jeśli chodzi o drugą cześć to pojazdy przyjadą do Rzeszowa w ciągu 43 tygodni od podpisania umowy, w przypadku trzeciej części termin to 60 tygodni" - powiedział Gernand.

Zakup pojazdów jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Samorząd Rzeszowa dysponuje obecnie 226 autobusami, średnia ich wieku to 8 lat.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!