Partnerzy portalu

Rzeszów: Wspólny bilet na komunikację miejską i pociąg od 1 sierpnia

Od 1 sierpnia w Rzeszowie wprowadzone będą bilety, dzięki którym będzie można poruszać się komunikacją miejską oraz pociągami Polregio. Bilety „autobus+pociąg” honorowane będą na obszarze ograniczonym stacjami Boguchwała, Wisłoczanka, Strażów, Rudna Wielka, Świlcza i Trzciana.

Jak powiedział Krzysztof Pawlak z Polregio, ceny biletów będą tylko nieznacznie droższe od standardowych, ważnych jedynie w komunikacji miejskiej.

"Nowa oferta będzie dostępna tylko dla osób, które będą miały Rzeszowską Kartę Miejską. Bilety będzie można zakupić w biletomatach, sklepie internetowym www.ebilet.erzeszow.pl oraz w Punktach Obsługi Podróżnego Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, razem z którym wprowadzamy tę usługę" - dodał.

Rzeszów to kolejne miasto, na terenie którego będzie funkcjonowało takie rozwiązanie. Jak przypomniał Pawlak, w czerwcu br. wprowadzono podobne w Łodzi, a wcześniej m.in. we Wrocławiu i Opolu.

"Zintegrowane bilety na komunikację miejską plus pociąg funkcjonują także w innych polskich aglomeracjach - m.in. w Trójmieście, Krakowie, Poznaniu, Toruniu i Bydgoszczy. Integracja transportu kolejowego z innymi środkami komunikacji publicznej to jeden z naszych priorytetów na najbliższy czas" - podkreślił.

Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług przewoźnika korzysta prawie 80 mln pasażerów.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie powstał 7 lipca 2009 r. Głównym przedmiotem działania ZTM jest planowanie, organizowanie i zarządzanie transportem zbiorowym w Rzeszowie. 

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!