Partnerzy portalu

Sektor wodociągowy szuka oszczędności. Wśród pomysłów jest regionalizacja

- Regionalizacja nie powinna kojarzyć się z minionym systemem gospodarki nakazowo-zakazowej; dzisiaj taki system się po prostu opłaca - uważa dr inż. Tadeusz Rzepecki, przewodniczący Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie i prezes Tarnowskich Wodociągów.
  • W Polsce jest ok. 2700 przedsiębiorstw zajmujących się dostarczaniem wody i odbiorem oraz oczyszczaniem ścieków.
  • Zdaniem dr. inż. Tadeusza Rzepeckiego część zadań powinny one realizować wspólnie. Nie chodzi tu o formalną konsolidację, ale o współpracę przy zadaniach, które mają charakter regionalny. 
  • Przykładem instalacja do termicznej hydrolizy osadów ściekowych w Tarnowskich Wodociągach. Spółka przyjmuje dziś osady ściekowe z 40 gmin i 70 oczyszczalni. 
  • - Regionalizacja może być wymuszona też przepisami nowej dyrektywy ściekowej. Ale by dobrze ją wdrożyć, potrzebne jest wsparcie państwa dla takich projektów - uważa Tadeusz Rzepecki.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • ... 2023-05-17 09:30:39
    Już w 2012 roku tutaj Portalu bez ogródek stwierdzano: "prywatyzacja to rozwiązania dla polskich wodociągów". Miało w tym pomóc izraelskie przedsiębiorstwo TAHAL... Może ta "regionalizacja" po jesiennych wyborach ruszy...

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!