Partnerzy portalu

Skandal, wyrwy i ubytki. Zawiadomienie do prokuratury za zły stan dróg w Łodzi

 • PAP
 • 20 sierpnia 2021 - 17:43 | Aktualizacja: 20 sierpnia 2021 - 18:39
Stowarzyszenie Zmotoryzowani Łodzianie złoży w poniedziałek zawiadomienie do prokuratury ws. dyrektora Zarządu Dróg i Transportu o podejrzeniu popełniania przez niego "przestępstwa polegającego na braku właściwego utrzymania stanu dróg, co stanowi zagrożenie dla łodzian " - napisano w dokumencie.

Tekst zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi Grzegorza Misiornego, które ma być złożone w poniedziałek w Prokuraturze Okręgowej, wysłał do PAP lider Stowarzyszenia Zmotoryzowani Łodzianie (SZŁ) Jarosław Kostrzewa.

W zawiadomieniu SZŁ informuje, że mogło dojść do popełniania przestępstwa polegającego "na braku podejmowania działań zmierzających do wykonywania robót interwencyjnych, utrzymaniowych i zabezpieczających oraz braku właściwego utrzymania stanu dróg (nawierzchni), których stan stanowi realne zagrożenie dla mienia i zdrowia mieszkańców Łodzi" - napisano w zawiadomieniu.

Wyrwy i ubytki

- Fatalny stan dróg na terenie miasta Łodzi (ubytki, wyrwy itp.) jest zjawiskiem znanym w mieście Łodzi, który w tym roku ponownie ujawnił się na szeroką skalę. Pomimo tego Dyrektor ZDiT i inne osoby działające z upoważnienia Prezydent Łodzi, odpowiedzialne za taki stan rzeczy, nie podejmują jakichkolwiek działań zmierzających do naprawy stanu technicznego dróg bądź podejmują działania pozorne - podali przedstawiciele SZŁ w uzasadnieniu zawiadomienia do prokuratury.

W rozmowie z PAP lider stowarzyszenia Jarosław Kostrzewa potwierdził, że zawiadomienie zostanie skutecznie dostarczone do prokuratury w poniedziałek 23 sierpnia.

- Stan łódzkich dróg jest skandalem. Urzędnicy nas okłamali. Powiedzieli, że latem lokalne drogi będą naprawiane, tymczasem jeździmy po coraz gorszych nawierzchniach, a dziury w nich zagrażają naszemu zdrowiu, a nawet życiu - podkreślił Kostrzewa.

Kto jest temu winny?

Lider SZŁ przypomniał, że w marcu br. stowarzyszenie złożyło do prokuratury podobne zawiadomienie ws. braku remontów lokalnych dróg, wówczas na prezydent miasta Hannę Zdanowską.

- Odmawiając wszczęcia postępowania przeciwko prezydent Zdanowskiej kilka miesięcy temu, wskazano, że winny zaniedbań jest dyrektor ZDiT, a więc musimy dalej drążyć ten temat - podsumował Kostrzewa.

W piątek PAP kilkakrotnie wysyłała pisma i wiadomości do biura prasowego prezydenta Łodzi z prośbą o komentarz w sprawie skarg SZŁ. Do końca pracy urzędu, czyli do godz. 16 odpowiedź od służb prasowych łódzkiego magistratu nie nadeszła.

KOMENTARZE7

 • tibi 2022-01-16 13:48:26
  cd. a wiaduktem na Dąbrowskiego od Rydza-Śmigłego (rym przypadkowy, hihihi😊) nie przejadą. Póki się o siebie i ogrodzenie firmy na r. Śląska/ Lodowa ocierają a nie klinują na dłużej, tzn., ruch obustronny jest w miarę płynny. Jak się zaklinują – proszę dzwonić na 112, Oddział PSP na Wedmanowej pos...iada odpowiedni sprzęt, nie takie „odklinowania” już przeprowadzali Cdn. tibi  rozwiń
 • tibi 2022-01-16 13:40:36
  Ul. Śląska – „Nie”-„Polecam” Nie-Polecam bo przeklęta drogowo zarówno dla przejeżdżających jak i nas mieszkańców. Polecam - bo Młynek niedaleko i fajna okolica. Aby załatać jakąś dziurę należy poprosić TV o interwencję. Raz się udało ale w ich miejsce powstają . A może przyjąć ton prześmiewczo-s...arkastyczny w interpelacjach do ZDiT i Pani Prezydent, pytania na poważnie, odpowiedzi z nutką odwiecznej ironii?, Proponując odpowiedzi, oszczędzimy czas samorządowcom, którzy to zamiast męczyć się nad odpowiedzią, skorzystają z naszych p-odpowiedzi np.: 1. Dlaczego ul. Śląska od wielu lat nie jest wyremontowana (dziura na dziurze, potężne pochylenie jezdni za przejazdem kolejowym , nieustannie psujące się rogatki) a TIR-y skręcające/wyjeżdżające w/z ul. Lodowej muszą się wykazać umiejętnościami porównywalnymi do tych z felietonów „Na lodowym szlaku” i tu stawiamy znak zapytania? - P-Odpowiedź w odpowiedzi: Szanowni Państwo* *(przypis. aut. – Jak ja nie lubię tego sformułowania, gdyż jakbyśmy byli Szanowni i do tego Państwo, to byśmy o to nie pytali, a byłoby to już dawno naprawione, zmodernizowano, może wystarczy Szacunek, Szacuneczek lub po prostu Szacun) „W odpowiedzi na powyższe zapytanie, informujemy, iż nie będzie to TANIE! Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz szczodrobliwość i terminowość w regulowaniu podatków. A ogromne zestawy ciężarowe i tak jakoś muszą dojechać z dostawami do zakładów produkujących dobra konsumpcyjne również dla naszych mieszkańców, ..... cdn  rozwiń
 • Kim 2021-08-24 15:48:44
  To co się dzieje w Łodzi w porównaniu z innymi miastami to jest po prostu horror

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!