Partnerzy portalu

Słoneczne pociągi do Ustki i Gdyni wracają na tory

Już w pierwszą sobotę (24 czerwca) wakacji na trasę wyruszą pociągi Kolei Mazowieckich – "Słoneczny" do Ustki oraz "Słoneczny – BIS" do Gdyni - poinformowały Koleje Mazowieckie.
  • "Słoneczny" będzie kursował na trasie Warszawa - Ustka - Warszawa przez 7 dni w tygodniu. Do popularnego, letniego połączenia, podobnie jak w ubiegłym roku, dołączy "Słoneczny - BIS, który zawiezie warszawiaków do Gdyni.
  • Bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki kosztuje 75 zł, a do Trójmiasta 60 zł. Kolejarze maja też dobrą wiadomość. Oferta na trasę Słupsk - Ustka zostanie przedłużona o odcinek Słupsk - Gdynia.
  • Minimalna cena biletu wg oferty dla relacji Ustka - Słupsk według taryfy normalnej wyniesie 7 zł, a maksymalna dla całej relacji Gdynia - Ustka - 27 zł.

"Słoneczny" będzie kursował z Warszawy do Ustki, a "Słoneczny - BIS do Gdyni

"Słoneczny" będzie kursował na trasie Warszawa - Ustka - Warszawa przez 7 dni w tygodniu. Do popularnego, letniego połączenia, podobnie jak w ubiegłym roku, dołączy "Słoneczny - BIS, który zawiezie warszawiaków do Gdyni. Będzie można nim pojechać w soboty, niedziele i święta. Oba pociągi będą obsługiwane przez wagony piętrowe firmy Bombardier. Sprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca.

Podczas środowej konferencji, marszałek Mazowsza Adam Struzik podkreślił, że wakacyjne połączenia Kolei Mazowieckich cieszą się popularnością wśród pasażerów z wielu powodów. "Jest wygodnie, szybko i przystępnie cenowo, czyli dokładnie tak, jak powinna wyglądać podróż na urlop. Takie podejście sprawdza się od wielu lat. Niesłabnące zainteresowanie pasażerów tymi połączeniami jest tego najlepszym dowodem" - zaznaczył.

Potwierdził to członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda. "W ubiegłym roku z naszych wakacyjnych połączeń skorzystało ponad 101 tys. podróżnych. To dobry wynik, pokazujący, że mimo dwuletniej przerwy spowodowanej pandemią, mieszkańcy województwa mazowieckiego wciąż chcą korzystać z naszych pociągów nad morze. Wierzę, że tegoroczna edycja stanie się równie udana, a kto wie - może pobijemy rekord sprzed czterech lat, gdy "Słonecznym" pojechało ponad 127 tys. osób" - powiedział.

"Słoneczny" i "Słoneczny - BIS" rozpoczną i zakończą bieg na stacjach: Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia

W tym roku z racji m.in. remontu dworca Warszawa Zachodnia, zmieni się rozkład jazdy wakacyjnych połączeń.

Inne będą godziny odjazdu ze stacji, na których zatrzymują się pociągi. Dodatkowo, "Słoneczny" i "Słoneczny - BIS" rozpoczną i zakończą bieg na stacjach: Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia.

24 czerwca, 25 czerwca oraz 3 września "Słoneczny" wyruszy z Warszawy Centralnej. Natomiast w pozostałe dni pierwszym przystankiem będzie stacja Warszawa Zachodnia.

Koleje Mazowieckie podały, że do Ustki pociąg dojedzie w ok. 6 godzin. Od 26 czerwca do 18 sierpnia zakończy on trasę na stacji Warszawa Zachodnia, a w pozostałe dni - Warszawa Centralna.

Z kolei "Słoneczny - BIS" w weekendy i dni świąteczne, pomiędzy 1 lipca a 15 sierpnia, wyruszy z Warszawy Zachodniej, a w pozostałe soboty, niedziele i święta ze stacji Warszawa Centralna. Podróżni do Trójmiasta dostaną się w ok. 4 godziny. W przypadku powrotu, pociąg przez cały czas kursowania, zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna.

Bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki kosztuje 75 zł, a do Trójmiasta 60 zł

Podobnie jak w zeszłym roku, bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki kosztuje 75 zł, a do Trójmiasta 60 zł. Kolejarze maja też dobrą wiadomość. Oferta na trasę Słupsk - Ustka zostanie przedłużona o odcinek Słupsk - Gdynia. Minimalna cena biletu wg oferty dla relacji Ustka - Słupsk według taryfy normalnej wyniesie 7 zł, a maksymalna dla całej relacji Gdynia - Ustka - 27 zł.

To już 17. edycja tego wyjątkowego, wakacyjnego połączenia.

"Słoneczny" będzie przemierzał trasę z Warszawy do Ustki zatrzymując się w sześciu miastach na Mazowszu (stacje Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto), dwóch w województwie warmińsko-mazurskim (stacje Działdowo, Iława) a także w dziesięciu na Pomorzu (Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka). Natomiast "Słoneczny - BIS" będzie kursować w relacji Warszawa - Gdynia Główna - Warszawa.

Pociągi "Słoneczny" i "Słoneczny - BIS" składają się z nowoczesnych wagonów piętrowych, które są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery. Można w nich także bezpłatne przewieźć psa czy rower.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!