Partner portalu

Słubice dostały milion na lokale socjalne

Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał gminie Słubice milion złotych bezzwrotnej dotacji na utworzenie 19 lokali socjalnych. Powstaną one w przebudowanym budynku komunalnym przy ul. Krótkiej. Na jego adaptację zostanie wydanych łącznie 2,3 mln zł.

O przyznaniu dotacji poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.

- Długo się staraliśmy o tę dotację, ale w końcu się udało. Oddanie mieszkań do użytku planujemy do maja 2019 r. - powiedział burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz.

Dodał, że w planach jest utworzenie mieszkań składających się z jednego lub dwóch pokoi, kuchni i łazienki. Przeciętnie jeden lokal będzie miał blisko 26 m kw., a wszystkie łącznie - 492 m kw.

- Każdy lokal ma zostać wyposażony w odrębny licznik na wodę i własne ogrzewanie. Ma to być lepszym rozwiązaniem niż to, które przyjęto w istniejącym już budynku socjalnym przy ul. Jagiellończyka. Tam mieszkańcy korzystają wspólnie z wody czy prądu, co nie jest ekonomiczne - dodała rzeczniczka magistratu.

Jak zapowiedział burmistrz Słubic, w przyszłym roku samorząd ogłosi przetarg na kompleksową przebudowę budynku przy ul. Krótkiej. Ma już pozwolenie na budowę.

Po zrealizowaniu tej inwestycji gmina będzie dysponowała w sumie 52 lokalami socjalnymi. Na tego typu mieszkania czeka w Słubicach 47 osób.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!