Partnerzy portalu

Stare domy pochłaniają mnóstwo energii. Niełatwo będzie to zmienić

65 proc. mieszkań w Polsce powstało przed 1988 r., a 4 mln domów spala paliwa stałe. Na skalę wyzwań związanych z poprawą efektywności energetycznej budynków zwraca uwagę Polski Instytut Ekonomiczny.
  • Budynki odpowiadają za 36 proc. emisji gazów cieplarnianych w UE oraz za 40 proc. zużycia energii - około 75 proc. z nich pozostaje nieefektywnych energetycznie.
  • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego zakłada ujednolicenie systemu oceny energetycznej domów w UE. Budynki najniższej klasy charakterystyki energetycznej mają stanowić 15 proc. zasobów budowlanych każdego państwa.
  • W Polsce będzie to problem - 65 proc. naszych mieszkań powstało do 1988 roku. 
  • "Termomodernizacja z gwarancją oszczędności - nowe otwarcie" - to tytuł sesji poświęconej temu zagadnieniu. Odbędzie się ona w trzecim dniu XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (24-26.04.2023). 
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE3

  • Tomek 2023-03-25 08:31:28
    Najwyraźniej unia i lobby bankowe wymyśliło sobie żeby 65 % Polaków zadłuży się na kilkaset tysięcy na kilkadziesiąt lat, tylko dlatego że ich domy nie spełniają dyrektyw, złoty interes dla banków udzielających kredyty. Ciekawe co z osobami które kupiły mieszkania w takich budynkach na kredyt. Wezm...ą sobie kolejny? . A jeśli nie to co. ? Wyrzuca 65% ludzi na ulicę.....?  rozwiń
  • Nick 2023-03-25 07:33:43
    Do zsssa:
  • zsssa 2023-03-24 22:04:32
    Jak dacie 100% kosztów na termomodernizację domów i cały remont po tym, to możemy ro zmawiać Jak nie, to wara od naszych domów.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!