Stop spalarniom. Gorące emocje podczas sejmowej dyskusji

W Polsce jest 30 podmiotów protestujących przeciwko spalarniom (fot.FB/Małgorzata Tracz)
Gospodarka obiegu zamkniętego i kontrowersje wokół budowy spalarni coraz częściej stają się tematami dyskusji z udziałem parlamentarzystów. Niedawno dyskutowano na te tematy w Senacie, teraz doszło do rozmowy na posiedzeniu sejmowego Zespołu do spraw Środowiska, Energii i Klimatu.
- Ministerstwo Klimatu, ale niestety także samorządy nie dostrzegają tego, że mamy niski poziom segregacji u źródła, a to powoduje, że ilość odpadów zmieszanych jest ogromna, co z kolei staje się powodem nacisków na budowę spalarni - uważa Paweł Głuszyński z Towarzystwa na Rzecz Ziemi.
- Posłanka Gabriela Lenartowicz zaznaczyła, że spalarnie budzą emocje, ale jak dodała - czym innym jest jednak kwestia budowy spalarni na odpady zmieszane, a innym zagadnieniem są lokalne ciepłownie zasilane paliwem RDF.
- Małgorzata Tracz zapowiedziała kolejne spotkania dotyczące GOZ i spalarni odpadów.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE4
-
kamikaze
2022-11-18 09:17:15
Do Tejwe: Ano bo tam jak dojdzie do awarii to kierownik robi sepuku a u nas dostaje nagrody.
-
PrawdAoSpalarni
2022-11-17 06:44:15
Profesor Uniwersytetu Przyrodniczego przytoczył najnowsze badania, które dowodzą szkodliwości emitowanych przez spalarnie dioksyn i furanów. Większość spalarni na świecie powstała 50 lat temu i w dalszym ciągu niewiele się w technologii zmieniło. Są nawet wyroki sądów potwierdzające trujący charakte... rozwiń
-
Tejwe
2022-11-16 19:26:59
Słuchając wystąpienia profesora uczelni (nie podał jakiej bo pewnie wstydzi się) i jego wywodów można przyjąć, że mieszkańcy Japonii powinni wyginąć bo mają w swojej okolicy 1200 spalarni. Tymczasem Japończycy mają najdłuższą średnią długość życia i najniższy poziom zachorowalności na nowotwory. Cie... rozwiń