Światowy Dzień Wody: Studnie i wodociągi, czyli kto się suszy obawiać nie musi

• Ubiegłoroczna susza pokazała, jak ważne jest posiadanie sprawnego i bezpiecznego systemu zaopatrzenia w wodę do picia.
• Tam, gdzie korzysta się z wodociągów, wody w kranach, poza nielicznymi przypadkami, nie brakuje.
Przypomnijmy, w lecie 2015 r. w wielu częściach kraju wysychały studnie i ujęcia wody. Najgłośniejsza sytuacja miała (i nadal ma) miejsce w Koniecpolu w woj. śląskim, gdzie do dziś woda musi być dowożona beczkowozami.
Jak przypomina Polska Fundacja Ochrony Zasobów Wodnych, zapasy słodkiej wody nie są niewyczerpywalne. Dotyczy to przede wszystkim wód podziemnych – głównego ich magazynu na Ziemi. Wody te są w większym stopniu zużywane, niż mogą się odnowić w naturalnym obiegu hydrologicznym. Dodatkowo wzrasta stopień zanieczyszczeń tych wód.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
-
ALEKSANDER
2016-04-20 13:25:53
Nie rozumiem, napisano w Goczałkowicach 97 milionów m3 wystarczy na 500 dni, a potem napisano, że codziennie na Śląsk trafia 190 milionów m3 ?
-
mewa
2016-03-28 17:31:43
Do oli: Dopisz, co to jest MEW, bo jestem głupi i nie rozumiem.
-
oli
2016-03-28 11:48:59
Pozwolić budować małe zbiorniki retencyjne na rzekach potokach,wąwozach leśnych przy okazji budować małe elektrownie wodne.To co dzisiaj się wyprawia to rozwalanie ekonomiki i logicznego myślenia.Na pozwolenie czeka się lata.Lasy państwowe swoje przepisy, prawo wodne swoje,jedno się kłóci z drugim a... rozwiń