Partnerzy portalu

Szczecin podnosi ceny za wywóz odpadów

Szczecińscy radni przyjęli uchwałę podwyższającą ceny wywozu odpadów komunalnych o 5 proc. Za przyjęciem uchwały głosowało 18 radnych, 11 było przeciw.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W uzasadnieniu uchwały wskazano, że "uwzględniając nowe stawki(…) szacuje się poziom rocznego dochodu z opłat w 2022 r. na poziomie ok. 140 311 tys. zł".

Dodano, że "kwota ta pozwoli na zmniejszenie ryzyka wystąpienia ponownego deficytu w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi".

Mieszkańcy, którzy rozliczają się na podstawie ilości zużytej wody, ponoszą koszt 8,8 zł od każdego metra sześc. Dotyczy to mieszkańców m.in. wspólnot i spółdzielni. Po wejściu w życie uchwały koszt każdego metra sześciennego zużytej wody wyniesie 9,3 zł.

Lokatorzy domów jednorodzinnych płacą obecnie 99,9 zł za miesiąc, po przyjęciu uchwały cena wyniesie 105 zł. Przyjęte stawki dotyczą mieszkańców, którzy segregują śmieci. Ci, którzy tego nie robią, płacą dwa razy więcej.

Uchwała wejdzie w życie w styczniu.

KOMENTARZE1

  • Jan Kos 2021-10-23 18:47:44
    Jak to Pan Dyrektor ze Szczecina powiedział na III Samorządowym Forum Gospodarki Odpadami w Gdańsk-Sobieszewo "przecież to tyko śmieci".... Szczecin ma spalarnię i pomimo tego podnosi opłaty. Tym samym mit pt. wybudujemy spalarnię będzie taniej jest tylko tanim sloganem lobby spalarnioweg...o.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!