Te miasta są już bliskie niezależności energetycznej. Jak to zrobiły?

Farma fotowoltaiczna, którą jarocińska spółka komunalna wybudowała na zrekultywowanej części składowiska odpadów. Fot. WCR
W obliczu kryzysu energetycznego polskie miasta i gminy próbują uniezależnić się od zewnętrznych dostaw energii. Niektóre są bliskie celu: Bydgoszcz, Konin, Jarocin, Dzierżoniów i Sokołów Podlaski.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- Dążąc do niezależności energetycznej i zmniejszenia wydatków na energię, polskie samorządy najczęściej stawiają na fotowoltaikę i termomodernizację budynków komunalnych.
- Coraz częściej sięgają też po instalacje biogazowe, pompy ciepła, geotermię, a nawet wodór.
- Jednym z najciekawszych przypadków jest Dzierżoniów, który inwestuje we własne źródła energii we współpracy z sąsiednimi gminami.
- O tym, jak polskie miasta mogą stać się samowystarczalne energetycznie, będziemy debatować podczas panelu „Miasta i metropolie w nurcie zielonej transformacji”, który odbędzie się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (24-26 kwietnia).
Rząd szykuje nowy podatek. Co się w nim znajdzie? Rozmawiamy z ministrem Patkowskim

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE0
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.