Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Top Inwestycje Komunalne 2014 wybrane. Oto najlepsi

Uroczysta gala, podczas której ogłoszono laureatów Top Inwestycji Komunalnych 2014 odbyła się 8 maja w katowickim budynku Altus (zobaczcie zdjęcia). Zgromadziła nie tylko laureatów, ale także wielu znakomitych gości - uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który od 7 do 9 maja odbywa się w Katowicach.

- Od początku Europejskiego Kongresu Gospodarczego znaczące miejsca zajmuje tematyka samorządowa - mówił prezes PTWP, organizator Kongresu Wojciech Kuśpik, otwierając galę. - Ostatnie lata wyraźnie pokazały, jak ważną rolę w rozwoju gospodarczym kraju odgrywają samorządy. Właśnie dlatego po raz trzeci organizujemy konkurs na najlepsze inwestycje komunalne.

Nagrody odbierali przedstawiciele samorządów. Wszyscy podkreślali, że jest to dla nich dowód tego, że poszli słuszną drogą. - Dla Torunia budowa mostu nad Wisłą to inwestycja wieku - mówił wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz - Powiem nieskromnie, że ta nagroda nam się należała. 

- Dziękuję za nagrodę radzie konkursu - mówił wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak. - Zapraszam do Łodzi do oglądania zrewitalizowanych stu kamienic w centrum miasta. Za rok przyjedziemy po kolejną nagrodę, bo kamienic mamy 3 tysiące - żartował wiceprezydent.

Gabriel Tobor, burmistrz Radzionkowa, odbierając specjalną nagrodę od czytelników Portalu Samorządowego za modernizację systemu ciepłowniczego w Radzionkowie i Bytomiu, powiedział: -  Cieszę się, że doceniono to, jak zmieniają się nasze miasta. Ważne, że docenili to czytelnicy portalu.

Mirosław Sekuła marszałek województwa śląskiego życzył laureatom, aby nagroda dodała im sił do dalszej ciężkiej pracy. - Bo takie inwestycje jak te nagrodzone, to efekt odważnych decyzji, a potem ciężkiej pracy - mówił marszałek. 

Oto lista nagrodzonych...


KOMENTARZE3

  • radzionkowianin 2014-07-25 20:32:24
    Nie mogę doczekać się momentu, w którym zmieni się w Radzionkowie system zatrudniania pracowników w jednostkach finansowanych z budżetu gminy. W MOSiRze stanowisko dyrektora obejmuje emerytowany pan, który ma własną działalność gospodarczą i brak wykształcenia kierunkowego związanego z obejmowanym ...przez siebie stanowiskiem. Księgową jest tam pani po kursie księgowości, podczas gdy w mieście jest kilkadziesiąt młodych osób po pięcioletnich, dziennych studiach z Finansów i Rachunkowości na UE. Osoby zatrudnione tam w dziale orgnizacji imprez to dwaj nauczyciele WFu, którzy mają przecież pracę - jeden pracuje w szkole podstawowej, a drugi w gimnazjum. Moje pytanie: dlaczego osoby z kierunkowym wykształceniem państwowych uczelni wyższych oraz DOŚWIADCZENIEM w branży, nie mają szans na zatrudnienie na stanowiskach? Szukam pracy i nie mam szans na zatrudnienie w docelowym miejscu pracy, do którego byłem przygotowywany przez 5 lat, ponieważ są one zajęte przez osoby bez takiego wykształcenia. UWAŻAM, że w momencie, w którym znajduje się kompetentniejszy kandydat na dane stanowisko - dla dobra samej jednostki, powinien być ogłoszony ponowny konkurs, w którym powinien wygrać ten, kto ma lepsze kwalifikacje. Z której strony nie spojrzeć, w tym mosirze pracują głównie starsi panowie. Gdzie szansa pracy dla młodych ludzi? Proszę pamiętać, że młody = bardziej wydajny pracownik. Mniej zwolnień lekarskich, świeżość, kreatywność, obeznanie w nowoczesnych trendach branżowych, kreatywność i energia.  rozwiń
  • Kierowca 2014-05-08 20:08:11
    Tylko pozazdrościć Gdańskowi takiej spółki jak GIK. Brawo panie Prezydencie Adamowicz!!!
  • GDA 2014-05-08 20:03:05
    Gratuluję Gdańskim Inwestycjom Komunalnym. Po Gdańsku jeździ się coraz lepiej. Dzięki za terminowe realizacje Trasy WZ, Trasy Sucharskiego i Trasy Słowackiego. Czekamy na tunel drogowy pod Martwą Wisłą, to będzie bajka w komunikacji.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!