Partnerzy portalu

Tylko jedna firma w przetargu śmieciowym w Toruniu

  • PAP
  • 8 maja 2013 - 19:41
W 190-tysięcznym Toruniu do przetargu na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości przystąpiło tylko Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp. z o.o. - poinformowała w środę rzeczniczka prezydenta miasta Aleksandra Iżycka.

Przetarg obejmował świadczenie usług od 1 lipca 2013 r. do 31 grudnia 2015 r. MPO, będące firmą komunalną, złożyło ofertę o wartości prawie 57,5 mln zł. W kolejnym etapie komisja przetargowa sprawdzi, czy oferta spełnia wymogi formalnoprawne i merytoryczne.

Firma, która zostanie wyłoniona w przetargu, nie tylko będzie wywozić śmieci, ale także dostarczy pojemniki i worki przeznaczone do zbierania poszczególnych rodzajów odpadów oraz będzie utrzymywać je w odpowiednim stanie sanitarnym i technicznym. Będzie również prowadzić gminne punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych, utworzy punkt zajmujący się bieżącą obsługą mieszkańców oraz będzie prowadzić działania edukacyjne w zakresie świadczonych usług i selektywnej zbiorki odpadów.

Czyta też: Jeśli gmina nie wyłoni firmy odbierającej śmieci, mieszkaniec sam zamówi wywóz

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, od 1 lipca 2013 r. ruszy nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Obowiązek odbioru i zagospodarowania śmieci będzie spoczywał na gminie.

W Toruniu radni 21 lutego uchwalili, że opłaty za wywóz śmieci pobierane będą od gospodarstw domowych na podstawie liczby zamieszkujących je osób. Stawki będą o 25 proc. wyższa w przypadku nieselektywnej zbiórki śmieci, a także nieco wyższe dla zamieszkujących w domach jednorodzinnych. Przykładowo rodzina trzyosobowa mieszkająca w bloku, w zależności od rodzaju zbiórki, zapłaci miesięcznie 33 zł lub zł 41,25 zł, a taka sama rodzina w domu jednorodzinnym - 36 zł lub 45 zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!