Urzędy gaszą światła i zakręcają kaloryfery - tak oszczędzają prąd

Od 1 października administracja publiczna i samorządowa musi zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o 10 proc. (fot. pixabay)
Wyłączone oświetlenie elewacji Kancelarii Premiera i krótsza praca krakowskiego magistratu – m.in. tak administracja zmniejsza zużycie prądu. Obowiązkowe ograniczanie energii w urzędach i instytucjach publicznych obowiązkowo już od 1 grudnia 2022 r.
- Kancelaria Premiera wyłączyła oświetlenie elewacji budynku i zmniejszyła oświetlenie w częściach wspólnych. Zobowiązała pracowników m.in. do załatwianie spraw drogą elektroniczną i drukowanie bez kolorów. W Ministerstwie Klimatu i Środowiska wyłączono oświetlenie sufitowe i ograniczono ogrzewanie pomieszczeń.
- Z kolei Ministerstwo Rozwoju i Technologii odzyskuje także ciepło z serwerowni, które ogrzewa część pomieszczeń Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej.
- Mocne ograniczenia wprowadzają gminy. Wyłączono oświetlenie ulic, parków i budynków. W budynkach publicznych zalecono wygaszenie oświetlenia w częściach wspólnych, wyłączenie oświetlenia budynków, zastosowanie żarówek LED, drukowanie niezbędnych dokumentów. Prezydent Poznania natomiast całkowicie wyłączył kaloryfer w swoim gabinecie.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!
KOMENTARZE0
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.