W Dniu Wody prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów krytycznie o prawie wodnym

Łukasz Czopik skarży się na „niedookreślone” wysokości opłat środowiskowych. (fot. PTWP)
Po pierwszych trzech miesiącach obowiązywania nowego prawa wodnego o jego konsekwencjach i przewidywaniach na przyszłość rozmawiamy z Łukaszem Czopikiem, prezesem zarządu Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.
- Prezes GPW Łukasz Czopik twierdzi, że wprowadzenie opłat stałych za korzystanie ze środowiska uniemożliwiło spółce obniżkę cen wody.
- Skarży się na konieczność składania wniosków taryfowych, w których trzeba „wywróżyć” ceny wody na najbliższe trzy lata.
- Obawia się o zaporę w Goczałkowicach i zbiornik w Kozłowej Górze, które wymagają pilnej modernizacji.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE3
-
neckar
2018-05-28 11:09:06
A pan prezes zabezpieczył kilkaset tysięcy na nagrody dla zarządy przy stratach w ubiegłym roku. Czy się robi czy się leży to nagroda się należy.
-
slazak
2018-03-23 08:25:12
Do Kręcić lody na wodzie: Jedynym właścicielem akcji jest Województwo Śląskie a dywidenda z GPW zasila konta województwa i budżet na kolejny rok obrotowy. Z budżetu korzysta wile przedsięwzięć i jednostek samorządowych więc co w tym złego?
-
Kręcić lody na wodzie
2018-03-22 12:31:43
Jak tu obniżać ceny wody gdy udziałowcy żądają coraz wyższych zysków - wczasy na Karaibach podrożały... gpw.katowice.pl/aktualnosc,650,wyplata-dywidendy-za-rok-obrotowy-2016.php