Partnerzy portalu

W Gliwicach rusza wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych

Gliwice dołączają do miast, w których będzie można wypożyczyć elektryczne hulajnogi. Wprowadza je już od soboty blinkee.city. Na początek pojawi się 30 pojazdów.

Oprócz 30 charakterystycznych biało-zielonych hulajnóg, firma zaoferuje też 11 skuterów.

– Gliwice liczą ponad 180 tys. mieszkańców codziennie dojeżdżających do pracy, uczelni, czy po prostu na spotkanie ze znajomymi. Właśnie dlatego chcemy zapewnić im pojazdy, dzięki którym będą mogli sprawniej poruszać po przestrzeni miejskiej, nawet w czasie korków. Nasze jednoślady to także szansa, by przyjemnie spędzić czas, bo jazda na elektrycznej hulajnodze, czy skuterze sprawia naprawdę wiele radości – mówi Paweł Maliszewski, współwłaściciel blinkee.city.

Cała obsługa w smartfonie

Wypożyczenie wymaga aplikacji mobilnej, która jest dostępna bezpłatnie zarówno dla systemu iOS, jak i Android.

– Obsługa aplikacji i samych jednośladów jest bardzo intuicyjna. Nieodmiennie przypominamy jednak o ważnych zasadach użytkowania, np. tych dotyczących parkowania. Pojazd elektryczny można odstawić w dowolnym miejscu w strefie miasta określonej w aplikacji, tam gdzie jest to dozwolone przez przepisy ruchu drogowego. Warto przed odejściem od niego upewnić się jeszcze, że stoi on stabilnie oparty na stopce i że jego obecność w danym miejscu nie będzie nikomu utrudniać poruszania się po mieście – mówi Paweł Maliszewski.

Hulajnoga posiada m.in. świata LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce – elektryczny oraz intuicyjny, zlokalizowany w tylnej części jednośladu. – Ograniczyliśmy także fabrycznie prędkość, jaką maksymalnie może osiągnąć hulajnoga i skuter, kolejno do 25 km/h i do 45 km/h. To optymalne wartości, które pozwalają na sprawne poruszanie się po mieście, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa – tłumaczy Paweł Maliszewski.

Czytaj też: Hulajnogi elektryczne nie będą już pieszymi. Oto szczegóły zmian prawnych

Koszt wypożyczenia hulajnogi w Gliwicach to 2,5 zł opłaty startowej oraz 49 gr za każdą minutę jazdy.
Skuter z kolei kosztuje 69 gr za minutę jazdy. Dzienna opłata w to tym przypadku 89 zł – po przekroczeniu tej kwoty licznik skutera staje, ale jazdę można kontynuować. Z kolei cena za postój w przypadku obu jednośladów jest taka sama – 9 gr za minutę.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!