Partnerzy portalu

W Jaworze powstanie elektrownia fotowoltaiczna o mocy 12 MW

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu pozytywnie zaopiniowała budowę elektrowni fotowoltaicznej w Jaworze. Instalacja o mocy 12 MW zajmować będzie powierzchnię około 18 ha.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Budowana przez zgorzelecką spółkę OZE Holding 3 elektrownia fotowoltaiczna realizowana będzie w ramach niedawno powstałego Klastra Mądrej Energii.

Usytuowana będzie na terenach rolniczych i nieużytkach o powierzchni ok. 18 ha i będzie to pierwsza tak duża inwestycja OZE na tym terenie (nadzór będzie prowadzony za pomocą automatycznego systemu sterowania, umożliwiającego kontrolę i regulację parametrów pracy farmy). Wcześniej na terenie gminy powstały mniejsze instalacje jak chociażby ta, która pojawiła się w ubiegłym roku na siedmiu budynkach użyteczności publicznej położonych (zamontowano tam 10 modułów fotowoltaicznych).

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!