Partnerzy portalu

W porcie lotniczym Olsztyn-Mazury odprawiono już 200 tys. pasażerów

W porcie lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach (warmińsko-mazurskie) od początku jego działalności odprawiono już 200 tys. pasażerów - poinformował rzecznik prasowy lotniska Dominik Markowski.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Port lotniczy Olsztyn-Mazury uruchomiono w styczniu 2016 roku. W lipcu 2017 roku lotnisko świętowało przyjęcie 100-tysięcznego pasażera.

Od początku tego roku lotnisko obsłużyło już ponad 50 tys. pasażerów. "Czerwiec był również rekordowy, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów w ciągu jednego tygodnia - w okresie od 25 czerwca do 1 lipca na lotnisku w Szymanach odprawiono 3 tys. 205 osób" - podał rzecznik portu.

Władze Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury informują, że ruch pasażerski rozwija się zgodnie z założonym planem, według którego do końca roku na lotnisku w Szymanach odprawionych zostanie 114 tys. podróżnych.

Z portu lotniczego Olsztyn-Mazury pasażerowie mogą latać do Londynu (lotniska w Luton i Stansted-red.), Dortmundu, Lwowa i Burgas.

Jak mówił podczas sesji absolutoryjnej sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego w ub. tygodniu marszałek województwa Gustaw Brzezin, w ubiegłym roku samorząd przekazał spółce samorządowej Warmia i Mazury, prowadzącej lotnisko w Szymanach, 27,8 mln zł na rozwijanie siatki połączeń oraz rozbudowę infrastruktury lotniska, w tym na spłatę zadłużenia, rozbudowę parkingu przed terminalem, rozbudowę płyty postojowej i drogi przeciwpożarowej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!