Partnerzy portalu

Warmińsko-mazurskie: Projekty wodno-ściekowe z unijnym dofinansowaniem

Rybno, Świętajno, Jedwabno - mieszkańcy tych miejscowości i okolic skorzystają z nowych inwestycji w gospodarkę wodno-ściekową. Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego wybrał do dofinansowania kolejne projekty, których celem jest poprawa jakość życia i stanu środowiska na Warmii i Mazurach.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- Na działania związane z gospodarka wodno-ściekową przeznaczyliśmy w regionalnym programie łącznie 90 mln złotych. Ze względów technicznych to są bardzo trudne inwestycje, więc każdy projekt nas niezwykle cieszy. Zostało w puli jeszcze 37 mln zł i na pewno jeszcze w tym roku ogłosimy kolejne konkursy - mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin.

Zobacz też: Największa dzielnica miasta będzie miała system odwodnienia

Gmina Jedwabno buduje sieć wodociągową. Wartość projektu to 2 mln złotych, a wysokość dofinansowania to prawie 1,5 mln złotych. Głównym celem jest modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę w gminie. Projektowana sieć będzie zasilana z wodociągu zlokalizowanego w miejscowości Warchały.

Gmina Rybno realizuje projekt "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej". Jego wartość wynosi 1,8 mln złotych, a wysokość dofinansowania to 1,2 mln złotych. W ramach projektu zostaną podjęte prace obejmujące: budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągowej na obszarze aglomeracji Rybno oraz modernizacje sieciowych przepompowni ścieków.

Czytaj też: Gmina Pisz przekazała grunt Wodom Polskim

Zakład Gospodarki Komunalnej w Świętajnie otrzyma dofinansowanie na projekt "Modernizacja przepompowni ścieków na terenie gminy Świętajno". Wartość projektu to prawie 800 tys. złotych, a wysokość dofinansowania przekracza 500 tys. złotych. W jego ramach zaplanowano modernizację dziewięciu przepompowni ścieków na trasie istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!