Partner portalu

Warszawa, Karta Ucznia: Komunikacja miejska dla uczniów za darmo

Od 1 września dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w Warszawie będą mogli bezpłatnie podróżować komunikacją miejską.

• Od 1 września wchodzą Karty Ucznia uprawniające dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

• Wnioski o Karty Ucznia można składać przez cały rok w sekretariacie szkoły lub Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM.

• Uprawnienie jest wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Na podstawie Karty Ucznia, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów - publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie, którzy uczą się w placówkach poza granicami miasta.

Urząd m.st. Warszawy w przesłanym komunikacie poinformował, że do końca sierpnia wydano ponad 120 tys. kart ucznia. Jak dodano, na inicjatywie zyskają przede wszystkim "domowe budżety".

"Przed wprowadzeniem tego rozwiązania z komunikacji korzystało ponad 45 tys. spośród 151 tys. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tymczasem do końca sierpnia wydaliśmy już ponad 120 tys. kart ucznia" - podkreśliła cytowana w komunikacie zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

Uprawnienie jest wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Na podstawie Karty Ucznia, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów (fot.ztm.waw.pl)
Na podstawie Karty Ucznia, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów (fot.ztm.waw.pl)

Rodzice, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o Kartę Ucznia dla swoich dzieci, nadal mogą to zrobić. Wnioski można składać przez cały rok w sekretariacie szkoły lub jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Należy dołączyć zdjęcie oraz okazać legitymację szkolną lub zaświadczenie wydane przez szkołę.

Karta Ucznia będzie nową spersonalizowaną Warszawska Kartą Miejską z nadrukiem dedykowanym tylko dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Karta będzie ważna wraz z wgranym uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!