Partnerzy portalu

We Wrocławiu największe cmentarze będą otwarte przez trzy doby

  • PAP
  • 29 października 2021 - 11:42
Dwa największe cmentarze we Wrocławiu Grabiszyński i Osobowicki będą czynne od sobotniego poranka do wtorkowego wieczora. Służby apelują o zachowanie dystansu i noszenie maseczek w pojazdach komunikacji zbiorowej. Odradza się wizyty w biurach cmentarzy.

Wrocławski magistrat poinformował, że dwa największe cmentarze - Grabiszyński i Osobowicki - będą otwarte przez trzy doby od 6 rano w sobotę 30 października do godz. 22 we wtorek. Na tej drugiej nekropolii 1 listopada od godziny 7 do godziny 21 otwarta będzie również brama od strony wojskowego poligonu.

Na cmentarzu Psie Pole otwarcie bram nastąpi 30 października o godz. 6, a zamknięcie o godz. 21. W dniu 1 listopada cmentarz będzie czynny od godz. 6 do 22.

Przez cztery doby będą otwarte mniejsze i peryferyjne cmentarze komunalne Pawłowice, Jerzmanów i Leśnica; 29 października otworzą się o godz. 6, a zamknięte zostaną 2 listopada o godz. 22.

"W związku z sytuacją trwającej pandemii prosimy o ograniczenie wizyt w biurach na wszystkich cmentarzach komunalnych. Przypominamy, że opłaty za przedłużenie okresu zachowania grobów mogą być dokonywane bezpośrednio na rachunek bankowy, szczegóły na stronie http://zck.wroc.pl" - napisano w komunikacie magistratu.

Na największych cmentarzach - Grabiszyńskim i Osobowickim przed biurami zostaną postawione namioty chroniące oczekujących przed deszczem.

Od zeszłego roku w stolicy Dolnego Śląska trwa kampania "Wrocław nie marnuje". W tym roku również na cmentarzach ta idea będzie propagowana. Na cmentarzu Grabiszyńskim, Osobowickim i na Psim Polu stanęły specjalne półki, na których można zostawić niepotrzebne znicze czy same wkłady.

Na stronie: https://groby.cui.wroclaw.pl/ działa wyszukiwarka grobów.

Straż Miejska Wrocławia apeluje, by zasłaniać usta i nos w pomieszczeniach i nosić maseczki, zachować szczególną ostrożność i uwagę przy wysiadaniu z tramwajów i autobusów oraz by po zmroku założyć element odblaskowy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!