Partnerzy portalu

We Wronkach powstanie nowy przystanek kolejowy

Za ponad 10 mln zł we Wronkach (pow. szamotulski, woj. wielkopolskie), na linii łączącej Poznań ze Szczecinem, do końca przyszłego roku powstanie nowy przystanek kolejowy. PKP PLK podpisały w tej sprawie umowę z wykonawcą - poinformowała spółka.

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych przekazał, że nowy przystanek Wronki Zamość zostanie wybudowany w pobliżu przejazdu kolejowo-drogowego przy ul. Nadbrzeżnej, w prawobrzeżnej części Wronek. "Zapewniony będzie lepszy dostęp do kolei - mieszkańcy zyskają dogodną możliwość korzystania z pociągów" - zapewnił.

Dodał, że PKP PLK podpisały umowę z wykonawcą inwestycji. "Prace, w formule projektuj i buduj, przeprowadzi COLAS RAIL Polska Sp. z o.o. Inwestycja, w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 - 2025 warta jest ok. 10,3 mln zł (netto). Zakończenie wszystkich prac i udostępnienie przystanku podróżnym planowane jest obecnie w IV kw. 2024 r. Roboty zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy - zapewniona będzie możliwość korzystania z kolei na linii łączącej Poznań ze Szczecinem" - podał Śledziński.

Według zapewnień PKP PLK przystanek będzie miał dwa wysokie perony, które umożliwią wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Obiekt ma być wyposażony m.in. w wiaty, ławki, jasne oświetlenie czy gabloty z rozkładem jazdy. Przystanek zostanie przystosowany do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się oraz niewidomych i niedowidzących. W obrębie obiektu powstaną stojaki rowerowe i parking dla 20 samochodów.

Wart około 1 mld zł rządowy program budowy i modernizacji przystanków kolejowych uwzględnia 314 miejsc inwestycji w całej Polsce. Na liście podstawowej znalazło się 185 lokalizacji, a na rezerwowej - 129. W Wielkopolsce program przystankowy obejmuje 19 stacji i przystanków na liście podstawowej, m.in. Piłę Fabryczna, Słupcę, Pleszew, Książno, Patrzyków i Białężyce.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!