Partner portalu

Wiadomo ile za śmieci w Koszalinie

58 zł miesięcznie będą płacić od maja mieszkańcy Koszalina za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zostanie ona naliczona według metody od gospodarstwa domowego – zdecydowali miejscy radni podczas wznowionej we wtorek nadzwyczajnej sesji, którą przerwano 9 marca.

Za zmianą metody naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami z dotychczas obowiązującej od metra kwadratowego powierzchni mieszkania na od gospodarstwa domowego i ustalenie jej na poziomie 58 zł miesięcznie zagłosowało 13 radnych, w tym radni klubów PiS i Wspólnego Koszalina. Troje było przeciwnych, a ośmioro wstrzymało się od głosu. W klubie Koalicji Obywatelskiej nie obowiązywała dyscyplina w głosowaniu.

Zgodnie z zapisami uchwały, ci, którzy nie będą prowadzić obowiązkowej selektywnej zbiórki, zapłacą podwyższoną stawkę opłaty w kwocie 116 zł. Natomiast o 7,50 zł zostanie pomniejszona podstawowa stawka dla właścicieli nieruchomości jednorodzinnych, którzy zdecydują się na przydomowy kompostownik na bioodpady.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • ... i odpadów kupa 2021-03-24 21:27:43
    Tam gdzie nie ma przetargów na wyłonienie "najkorzystniejszej oferty" - czyli tam gdzie jest naturalny monopol gmin na wykonywanie ustawowych zadań własnych – tam comiesięczne opłaty obywatelskie są mniejsze - patrz w google: oplata-polacy-maja-gorzej-niz-niemcy… Gdyby ktoś nie mógł pojąć ...na czym polega ten fenomen – to niech się wczyta w słowa eksperta ze Szwecji a więc ze wzorcowego kraju wyznaczającego standardy dla całej Unii. Stwierdza on: „fundamentalne znaczenie w sukcesie gospodarki municypalnej ma fakt - że w Szwecji, Danii, Niemczech, Austrii, Holandii i w pozostałych krajach „starej Unii” w których system zadań publicznych realizowany jest przez spółki komunalne. Dlatego że z samej definicji spółki gminne powinny być non profit, bezzyskowe. W związku z tym, to samo z siebie powinno prowadzić do sytuacji, gdzie na takim rozwiązaniu mieszkaniec gminy tylko zyskuje”... Pan Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie bywał w Szwecji i dobrze wie na czym powinna polegać „bezprzetargowa” gospodarka odpadami taka jak w Szwecji – ale nadal jest u nas tak jak było i jest… Czyli - … i odpadów zmieszanych kupa...  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!