Partnerzy portalu

Witold Sumisławski, prezes KZGW: Jeden Polak zużywa 150 litrów wody dziennie

  • PAP
  • 20 marca 2015 - 13:42
- Średnie zużycie wody w Polsce to 150 litrów dziennie na osobę, z czego 1-2 litry wody statystyczny Polak zużywa do celów konsumpcyjnych, a resztę - czyli 148 litrów - wylewa do kanalizacji - mówi Witold Sumisławski, prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Wód powierzchniowych Polska ma stosunkowo niewiele, pod względem ich zasobów lokujemy się poniżej europejskich średniaków: w przeliczeniu na mieszkańca w Polsce rocznie przypada na osobę 1600-1800 litrów wody, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej to 5 tys. litrów.

Polska posiada też zasoby wód podziemnych (wody podziemne są głównym magazynem wód słodkich na świecie), w ostatnich latach zdecydowanie rośnie ich udział w zaopatrzeniu w wodęPowinniśmy mieć dostęp do najwyższej jakości wody, ale nie możemy jej marnować - mówi Sumisławski.

W niedzielę 22 marca obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody.

KOMENTARZE1

  • starszy absolwent 2015-03-21 21:40:42
    Takie kosmiczne bzdury opowiada ten pan!! Jakie 150 litrów?? PWiK-i wiedzą najlepiej, ile jest faktycznie. Wystarczy zapytać, A nie opowiadać takie głupoty!!! Dlaczego nikt nie weryfikuje informacji, które tu są publikowane? I to nie po raz pierwszy. Dno!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!