Wodór z Sanoka będzie 17 razy tańszy niż z Niemiec. Znamy szczegóły inwestycji

Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski zdradził szczegóły projektu wodorowego (fot. UM Siemianowice Śląskie)
Sanok jest pionierem w zakresie dekarbonizacji ciepłownictwa i transportu przy użyciu wodoru. Jak samorząd z 200-milionowym budżetem jest w stanie zrealizować inwestycję na poziomie 1,5 mld zł? Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski uchylił rąbka tajemnicy. Samorządowiec przedstawił szczegóły dotyczące realizowanego przez miasto - we współpracy z licznymi partnerami - projektu wodorowego. Plany i cele są ambitne, a korzyści powszechne - nie tylko dla mieszkańców Sanoka.
- W grudniu ubiegłego roku Sanok jako pierwszy w Polsce podpisał umowę o podjęciu prac dotyczących rozwoju inwestycji wodorowych, a jeszcze wcześniej założył pierwszą w kraju spółkę wodorową.
- Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski przedstawił szczegóły dotyczące realizowanego przez samorząd - we współpracy z licznymi partnerami - projektu wodorowego.
- Deklaruje też wsparcie dla gmin, które będą realizować wodorowe inwestycje w transporcie zbiorowym.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE2
-
igel
2022-12-01 17:18:47
Na papierze to nawet dobrze wygląda. Gorzej z montażem finansowym - niewiele wyjaśnień. Gdy da się zjechać z 17 do 1 euro, to do Sanoka zjeżdżać się będą pielgrzymki z całej półkuli północnej
-
jarki
2022-12-01 09:00:51
Wielkie brawa dla osób - PATRIOTÓW GOSPODARCZYCH. Jak widać, słychać i czuć, w samorządach od zawsze był, jest i będzie pulsował Duch Innowacji w trosce o dobrostan tych, którzy mają wpływ na wybór właściwych, kompetentnych reprezentantów swojej Władzy - co najważniejsze, na bieżąco kontrolują z... rozwiń