Partnerzy portalu

Wpływ pandemii na samorządy wśród tematów EEC Online. Ruszyła rejestracja

  • KO
  • 5 maja 2020 - 00:01
Majowy Kongres EEC Online to 18 debat online o nowej gospodarczej rzeczywistości. Weźmie w nich udział kilkudziesięciu przedstawicieli biznesu, rządu, samorządów i nauki. Będzie można wysłuchać wystąpień, posłuchać prezentacji i dyskusji w formule jeden na jeden. Nowa formuła kongresu pozwoli też uczestnikom na komentarze i rundy pytań – w czasie rzeczywistym – do uczestników debat.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Czy pandemia będzie miała wpływ na działalność i zadania samorządów oraz na ich dochody budżetowe - to jeden z wiodących tematów kongresu.
  • Podczas EEC Online ogłoszone zostaną wyniki, organizowanego przez redakcję PortalSamorzadowy.pl, konkursu dla samorządów Top Inwestycje Komunalne 2020. 
  • EEC Online odbywać się będzie poprzez stronę www.eecpoland.eu. Jest już dostępna agenda wydarzenia.

EEC Online to wydarzenie ważne i aktualne, różnorodne i otwarte, a przy tym bezpieczne. Rozmowy, wystąpienia i debaty online, prezentacje i rundy pytań do uczestników – w tych i innych formach z udziałem gości ze świata biznesu oraz polskiej i europejskiej polityki toczyć się będzie dyskusja o gospodarczej przyszłości Polski.

Wśród tematów majowego wydarzenia znajdują się treści o kluczowym obecnie znaczeniu dla perspektyw rozwoju gospodarczego, przedsiębiorczości, rynku, wymiany handlowej, relacji państwo-biznes. Mowa będzie o europejskiej i krajowej polityce gospodarczej na czas trwającego kryzysu i spodziewanej recesji, a także o m.in. o rosnącej roli technologii cyfrowych, o przyszłości sektora energii i rynku pracy, znaczeniu inwestycji, o problemach branży budowlanej i spożywczej, samorządów, eksporterów i walczących o płynność firm.

EEC Online to prolog do wrześniowego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. 

Nowe wyzwania - nowe narzędzia

– W trakcie przygotowań do 12. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego rzeczywistość zmieniła się radykalnie i w sposób, którego nikt nie przewidział. Jakie będą realia życia – także gospodarczego – w warunkach nadchodzącej recesji przy wolno ustępującej presji epidemicznej i nieznanych jeszcze scenariuszach „odmrażania” gospodarki? O tym trzeba rozmawiać już teraz – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP. – Z wykorzystaniem nowych narzędzi, modeli i kanałów komunikacji, organizujemy EEC Online. We wrześniu chcielibyśmy spotkać się ponownie, na największej imprezie biznesowej Europy Centralnej – dodaje.

Co się zmieni w samorządach?

Jednym z wiodących tematów EEC Online będzie wpływ epidemii na działalność i zadania samorządów oraz na ich dochody budżetowe.

Jak są i jak powinny być podzielone między państwo a samorząd zadania w tym okresie? Czy samorządowe inwestycje są zagrożone poprzez cięcia w budżetach? Co z wydatkowaniem środków z UE? - to niektóre z zagadnień. Mowa będzie też o tym, jak samorządy wspierają lokalny biznes.

Nowe wyzwania  to postwirusowe bezrobocie i konieczność rozwijania polityki społecznej, co daje asumpt do dyskusji, jak realizować te potrzeby przy skąpych samorządowych środkach. Prelegenci spróbują również zdefiniować, co w praktyce znaczy w przypadku miast i gmin nowe otwarcie gospodarki.

Podczas EEC Online ogłoszone zostaną wyniki, organizowanego przez redakcję PortalSamorzadowy.pl, konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020 wraz z przyznaniem nagród zwycięskim samorządom. Tym razem procesowi oceny poddane zostały te inwestycje komunalne, które zostały oddane do użytku w 2019 r. lub zrealizowane w co najmniej 50 proc. na dzień 31 grudnia 2019 r.

Rejestracja już trwa

EEC Online odbywać się będzie poprzez stronę www.eecpoland.eu. Debaty transmitowane na żywo dostępne będą dla zarejestrowanych uczestników zgodnie z przyznanym statusem.

Rejestracja uczestników odbywa się pod tym adresem

XII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (EEC – European Economic Congress) odbędzie się w terminie 2-4 września 2020 roku, European Tech and Start-up Days zaplanowano na 3-4 września.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!