Partnerzy portalu

Wrocław: Ponad 315 tys. pasażerów obsłużyło w lipcu wrocławskie lotnisko

O 22,3 proc. więcej pasażerów skorzystało w lipcu 2017 r. z usług Portu Lotniczego Wrocław w porównaniu lipca ubiegłego roku. Obsłużono ponad 315 tys. osób, a na niektórych trasach samoloty były wypełnione w 96 proc. - podały władze spółki.

Jak wynika z komunikatu, od stycznia do końca lipca wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 1,6 mln pasażerów. W lipcu było ich prawie 315,5 tys. i to o 60 tys. osób więcej niż w lipcu 2016 r.

"W lipcu zanotowaliśmy nie tylko największy w tym roku wzrost ruchu pasażerskiego, ale również rekordowe wypełnienia samolotów odlatujących z naszego lotniska; na niektórych trasach przekraczało 96 proc." - mówi cytowany w komunikacie Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Podano, że w lipcu zanotowano wzrosty we wszystkich segmentach ruchu lotniczego. O 22,7 proc. więcej osób niż przed rokiem wybrało tanie loty. Wzrosła też liczba podróżnych, którzy zdecydowali się na sieciowe połączenia międzynarodowe do największych europejskich hubów przesiadkowych - o 23,5 proc. Natomiast o 31,2 proc. więcej pasażerów skorzystało z połączeń krajowych.

Więcej było też lotów czarterowych o 17,1 proc. (wzrost o ponad 10 tys. lotów), które odbywają w ponad 20 kierunkach z Wrocławia."W tym roku już po raz kolejny najwięcej turystów wybrało wyspy greckie, gdzie oferta wakacyjna jest wyjątkowo bogata. Do łask wróciła również Bułgaria oraz Turcja" - mówi cytowany w komunikacie Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Siatka połączeń z Wrocławia do największych europejskich lotnisk poszerzy się już w sezonie zimowym. Lufthansa zapowiedziała osiem dodatkowych połączeń tygodniowo do Frankfurtu, natomiast linie Swiss Airlines wprowadzą połączenie do Zurychu. Od października loty w tym kierunku będą się odbywały trzy razy w tygodniu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!