Partnerzy portalu

Wschód bez prądu

  • PAP
  • Opublikowano: 16 stycznia 2012 - 06:40
Spółka Polska Grupa Energetyczna Dystrybucja planuje likwidację wielu rejonów energetycznych na wschodzie kraju - informuje "Nasz Dziennik". Zdaniem związkowców oznacza to masowe zwolnienia i pogorszenie jakości usług w przypadku awarii.

Oficjalnie w komunikatach PGE nazywa tę operację "Optymalizacją pracy regionów", która ma nastąpić w ciągu najbliższych dwóch lat.

Planowane zmiany organizacyjne spowodują likwidację rejonów energetycznych w takich np. miastach woj. lubelskiego (zabierz głos/oceń marszałka) jak Kraśnik, Janów Lubelski, Radzyń Podlaski i Lubartów, Hrubieszów, Biłgoraj i Łuków. Likwidacja dotknie też inne województwa ściany wschodniej np. podkarpackie (zabierz głos/oceń marszałka). W związku z tym rozpoczęły się akcje protestacyjne związkowców. Protestują też sejmiki samorządowe.

Zdaniem cytowanych przez gazetę przedstawicieli PGE, proponowana reorganizacja nie spowoduje likwidacji, a tylko zmianę statusu niektórych jednostek organizacyjnych. Obsługa techniczna ma być realizowana przez dotychczasowych pracowników, których umowy o prace nie są zagrożone.

KOMENTARZE1

  • Marek D. 2012-01-18 08:30:10
    Po co likwidować jak przynośi zyski podatki są odprowadzane do państwa ludzie mają zatrudnienie utrzymują swoje rodziny nie są na garnuszku państwa .Ten co chce likwidacji zakładów energetycznych to jest skączony debil i nie rozumie rachunku ekonomicznego proste dojechać z Białegostoku czy z Lodzi ...do Warszawy -odległość-czas czy do Lublina co za ekonomista z PO to wymyśli-lokując Zarząd PGE w Lublinie tak jak likwidacje Rejonów Eneretycznych  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!