Partnerzy portalu

Wznowienie prac w al. Rzeczypospolitej w stolicy. Tam pojedzie tramwaj na Wilanów

Tramwaje Warszawskie wznawiają prace w al. Rzeczypospolitej. Oznacza to, że prace przy budowie tramwaju na Wilanów mogą być kontynuowane na całej długości inwestycji.

Tramwaje Warszawskie porozumiały się z firmą Polnord S.A. w zakresie usunięcia kolizji urządzeń kanalizacji deszczowej z budowaną trasą tramwajową.

"Wracamy na ten odcinek we wtorek. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami, poza tymi, które trzeba ponieść przy tego typie budowie" - powiedział PAP rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

Wyjaśnił, że strony uzgodniły szczegółowe warunki przełożenia części urządzeń tej sieci, co pozwala wykonawcy Budimex S.A. na wznowienie budowy.

W sprawie kanalizacji na odcinku pomiędzy ul. Branickiego a al. Wilanowską trwał spór pomiędzy deweloperem i Miejskim Przedsiębiorstwem Kanalizacyjnym. Chodziło o przejęcie instalacji, która została zbudowana przez dewelopera i do tej pory nie została przejęta przez miejską spółkę. Deweloper wystąpił do sądu, a ten nakazał wstrzymanie prac na terenie, na którym leży sporna instalacja. Teren, którego dotyczył spór jest ostatnim fragmentem budowanej nowej trasy tramwaju na Wilanów. Zgodnie z deklaracją prezydenta Warszawy oraz tramwajarzy tymczasowe przerwanie prac na tym odcinku nie spowodowało opóźnienia na budowie.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!