Partnerzy portalu

Zadzwoń, by kupić bilet

Pasażerowie komunikacji miejskiej Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP i kolejowej Przewozów Regionalnych oraz Kolei Śląskich mogą kupić bilet przez telefon komórkowy.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
Od 24 października KZK GOP udostępnia możliwość zakupu biletów jednorazowych przez komórkę w systemie CallPay. Operator ten oferuje możliwość zakupu biletów za pomocą połączeń głosowych bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania w telefonie komórkowym. Niewątpliwą zaletą tej aplikacji jest fakt, że korzystają z niej także Przewozy Regionalne i Koleje Śląskie.

– System sprzedaży biletów jednorazowych przez komórkę jest ofertą uzupełniającą naszą sieć dystrybucji, jednak z miesiąca na miesiąc obserwujemy systematyczny wzrost zainteresowania tą formą zakupu – mówi Roman Urbańczyk, przewodniczący Zarządu KZK GOP.

– Cieszymy się, że ten nowoczesny sposób płacenia za przejazd komunikacją znalazł swoich odbiorców i mamy nadzieję, że dla pasażerów, którzy obecnie kupują bilety poprzez tę aplikację w pociągach Przewozów Regionalnych czy Kolei Śląskich, możliwość używania jej w autobusach i tramwajach KZK GOP będzie dużym ułatwieniem – dodaje.

Od 24 października CallPay wprowadza również możliwość podłączenia do systemu swojej karty płatniczej MasterCard lub Maestro, co pozwoli na zapłatę przez telefon bezpośrednio z rachunku bankowego, do którego jest wydana karta płatniczą.

Jeśli ktoś nie posiada karty płatniczej MasterCard to będzie mógł na swoje indywidualne konto w CallPay przelać dowolną ilość środków z których później będzie realizował zakupy. Takie rozwiązanie daje powszechność i całkowitą dowolność płatności.

Podróżni będą mogli zapłacić za bilet za pomocą każdego telefonu komórkowego, niezależnie od sieci GSM. Kupno biletu odbywa poprzez wykonanie zwykłego połączenia głosowego na numer odpowiadający danemu biletowi, który znajdziemy na naklejkach na przystankach, peronach i pojazdach.

– Prosta i łatwa obsługa, która nie wymaga od użytkownika dodatkowo instalowania żadnego oprogramowania, wyróżnia ten system na tle innych dostępnych na rynku. Dzięki oparciu systemu transakcyjnego na połączeniach głosowych, mogą z niego skorzystać użytkownicy nie tylko smartphonów, a wszystkich rodzajów telefonów komórkowych, nawet tych starszej generacji, które nie mają możliwości łączenia się z siecią Internet.

Dodatkowo, testy usług, wykonane na grupie konsumentów w wieku 50+ potwierdziły, że jest to rozwiązanie, które zostanie bez problemu przyswojone zarówno przez osoby młode, jak i mniej obeznane z nowoczesnymi technologiami – mówi Krzysztof Pawlicki, dyrektor rozwoju CallPay Sp. z o.o.

Zakup biletu przez komórkę jest możliwy po aktywacji w systemie CallPay telefonicznie (pod numerem 22 100 1 600) lub na stronie www.callpay.pl gdzie można podłączyć swoją kartę MasterCard i realizować swoje płatności bezpośrednio z konta bankowego. Dla osób, które zdecydują się na to rozwiązanie firmy CallPay i MasterCard przygotowały specjalną promocję.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!