Partnerzy portalu

Zmiany w komunikacji w centrum Poznania

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy ul. Św. Marcin od poniedziałku (15 listopada) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji w centrum Poznania. Prace budowlane na jednym z głównych skrzyżowań miasta potrwają do początku 2023 r.

Poznański magistrat poinformował, że w poniedziałek rozpocznie się kolejny etap realizacji Projektu Centrum, czyli modernizacji ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do ronda Kaponiera. Ponieważ prace obejmą przebudowę skrzyżowania ul. Św. Marcin i al. Niepodległości niemożliwy będzie przejazd tramwajów linii nr 2 i 13 ulicami: Św. Marcin, Gwarną i Towarową.

"Przejazd tramwajem przez centrum Poznania od 15 listopada będzie możliwy na trasie z mostu Teatralnego - ulicą Fredry, Mielżyńskiego, pl. Ratajskiego i pl. Wielkopolski do Garbar, gdzie kursują tramwaje linii nr: 3, 8, 13, 16, 17 i 36" - podał magistrat.

Z kolei od strony mostu św. Rocha do centrum miasta można się dostać tramwajami linii 5, 6 i 9 kursującymi ul. Kórnicką, Dowbora-Muśnickiego, pl. Bernardyńskim i ul. Lewandowskiej do pl. Wiosny Ludów i dalej przez ul. Łąkową do węzła AWF.

Z powodu przebudowy w rejonie ronda Kaponiera i ul. Św. Marcin zmienią się też trasy kursowania siedmiu linii autobusowych. "Wyłączony z użytkowania będzie przystanek autobusowo-tramwajowy Rondo Kaponiera w ciągu ulicy Św. Marcin oraz przystanki: Towarowa, Zamek i Gwarna" - podał magistrat.

Czytaj też: Rośnie liczba zakażonych COVID-19. W szpitalach chorych jest dwa razy więcej niż dwa tygodnie temu

Autobusy linii nr 163, 168 i 169 w obu kierunkach zatrzymywać się będą na nowych, tymczasowych przystankach Rondo Kaponiera przy jezdniach ul. Św. Marcin i mostu Uniwersyteckiego.

Magistrat poinformował również, że dzięki zaawansowaniu prac przy budowie przystanków wiedeńskich pomiędzy mostem Teatralnym a rynkiem Jeżyckim od poniedziałku tramwaje linii nr 17 i 18 zaczną znowu kursować ul. Dąbrowskiego, jednak do momentu zakończenia inwestycji pasażerowie będą korzystać z przystanków tymczasowych.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podała, że rozpoczynający się kolejny etap modernizacji ul. Św. Marcin obejmie przebudowę jezdni, chodników, infrastruktury podziemnej i torowiska. Dzięki inwestycji tramwaje będą mogły skręcać z ul. Towarowej w ul. Św. Marcin, co pozwoli odciążyć rondo Kaponiera. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na pierwszy kwartał 2023 r.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!