Zmiany w ustawie śmieciowej. "Drakońskie cele, z realnego punktu widzenia niewykonalne"

Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
Brak kontroli nad odpadami pochodzącymi z nieruchomości niezamieszkanych (biur, restauracji, sklepów) - to zdaniem samorządowców największy mankament projektu tzw. ustawy śmieciowej. Kontrowersji jest więcej. Specjaliści zaliczają do nich wyznaczenie poziomu 50 proc. recyklingu masy ogólnej odpadów już w 2020 r. To 2,5 raza więcej niż teraz. Z kolei przegłosowane przez posłów kary za niesegregowanie śmieci nikogo nie skłonią do zmiany postępowania.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- 3 lipca posłowie z komisji ochrony środowiska oraz samorządu terytorialnego zajmowali się poprawkami do nowelizacji tzw. ustawy śmieciowej.
- Projekt ustawy nakłada drakońskie cele, które z realnego punktu widzenia są niewykonalne, a jednocześnie zabiera gminom władztwo nad odpadami z nieruchomości niezamieszkałych - mówi Marek Goleń, adiunkt w Katedrze Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
- Śmieci powinni segregować wszyscy. Niestety, z projektu ustawy taki obowiązek nie wynika wprost - zauważa.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE22
-
iti
2019-10-11 16:08:30
Śmieci powinni segregować wszyscy. Niestety, z projektu ustawy taki obowiązek nie wynika wprost - zauważa.? kompletna bzdura, odpady sortują pracownicy sortowni odpadów i tyle w temacie, oni wiedzą jaki odpad idzie do przetwórstwa a jaki do spalarni. Przecież ci co zbierają i tak ładują wszystko... rozwiń
-
Hanna
2019-07-09 22:16:13
Do TW: Pseudo Instytut GOZ - wyborne!
-
A tak w ogóle...
2019-07-09 22:05:51
Do TW: w 2014 roku udział zagranicznych firm w polskim rynku odpadów wynosił już 40 % ( biznes.newseria.pl/news/40-proc-polskiego-rynku,p1392422276 ) i ciągle się powiększa według znanego scenariusza pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523 ... A tak w ogóle - to proszę podać jaki procent comiesięcznych... rozwiń