Partnerzy portalu

14 zachodniopomorskich dróg z dofinansowaniem

Umowy na dofinansowanie 14 zachodniopomorskich inwestycji drogowych kwotą ponad 41 mln zł podpisano w Szczecinie. Łącznie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczono dla regionu w 2022 r. 100,5 mln zł.

"Chciałbym podkreślić, że w ubiegłych latach właściwie sto procent wniosków zostało zrealizowanych. Zaczynaliśmy zawsze z listą podstawową - samorządów, które w pierwszej kolejności uzyskały dofinansowanie, później była lista rezerwowa, ale w ramach listy rezerwowej do samego końca staraliśmy się dopiąć te inwestycje tak, żeby każdą złotówkę wykorzystać tutaj, dla dobra mieszkańców, w naszym województwie" - powiedział podczas briefingu prasowego wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Umowy podpisano z przedstawicielami władz pięciu powiatów i ośmiu gmin na 14 inwestycji. Ponad 1,1 mln zł otrzymał powiat kamieński na przebudowę drogi powiatowej, w powiecie gryfickim blisko 4,4 mln zł zostanie przeznaczone na remont drogi powiatowej na odcinku Prusinowo-Gryfice, a 3,2 mln zł na remont drogi na odcinku Pogorzelica-Konarzewo, powiat myśliborski ma otrzymać ponad 3,5 mln zł na przebudowę dróg w miejscowości Różańsko. Blisko 1,5 mln zł z funduszu przeznaczone zostanie na przebudowę dróg i chodników ulicy Żeromskiego w Nowogardzie w pow. goleniowskim, a 4,3 mln zł otrzyma powiat policki na przebudowę drogi powiatowej Bezrzecze-Wołczkowo w ciągu ulic Koralowej i Górnej.

Także Świnoujście otrzymało dofinansowanie blisko 2,4 mln zł na przebudowę odcinka ul. 11 Listopada. W ramach RFRD podpisano też w poniedziałek umowy z gminami Stargard, Kołbaskowo, Kobylanka, Dobra, Gryfice, Rewal i Węgorzyno.

Na 2022 r. w ramach RFRD przyznano na 62 zachodniopomorskie inwestycje 100,5 mln zł. Dofinansowanie obejmie 36 zadań gminnych i 26 powiatowych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!