Partnerzy portalu

29 mln złotych z PAPR na przebudowę ul. Wojska Polskiego w Kielcach

Kwotą 29 milionów złotych Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości dofinansuje remont ulicy Wojska Polskiego w Kielcach. Dzięki temu jeszcze w marcu miasto będzie mogło rozstrzygnąć przetarg na wykonanie prac budowlanych – poinformował kielecki magistrat.

Ulica Wojska Polskiego w Kielcach zostanie przebudowana na odcinku około 2,5 km od ronda Czwartaków do granic miasta. Do przetargu ogłoszonego w ubiegłym roku zgłosiły się cztery firm. Trzy oferty zmieściły się w kwocie 53 mln złotych, zarezerwowanej na realizację inwestycji.

Rozstrzygnięcie przetargu było warunkowe, zastrzeżono, że do realizacji inwestycji dojdzie, jeżeli miasto zdobędzie dofinansowanie na wykonanie prac budowlanych. W poniedziałek PARP poinformowała, że projekt z Kielc otrzyma dofinansowanie w ramach Programu Polska Wschodnia. Kwota dotacji to 29 mln złotych.

"Czekaliśmy na tę informację i cieszymy się z pozytywnej dla nas decyzji. Dzięki informacji o zapewnieniu wsparcia zewnętrznego będziemy mogli zakończyć postępowanie i wyłonić wykonawcę, co pozwoli na rozpoczęcie prac budowlanych. Przetarg prawdopodobnie zostanie rozstrzygnięty w marcu" - powiedział we wtorek  Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

W ramach projektu wyremontowany zostanie około 2,5 km fragment ul. Wojska Polskiego, będącej częścią drogi wojewódzkiej 764 - ważnego połączenia drogowego między Kielcami a Rzeszowem.

"W planie jest m.in.: budowa nowych jezdni, wytyczenie buspasów, budowa dróg dla rowerów, chodników dla pieszych, wykonanie zatok autobusowych czy wymiana oświetlenia ulicznego. Przebudowane zostaną skrzyżowania ulicami Dąbka, Klecką oraz Chabrową. Powstaną nowe miejsca parkingowe, w tym dla osób z niepełnosprawnością" - dodał Porębski.

Remont ul. Wojska Polskiego będzie uzupełnieniem wcześniej zrealizowanych projektów budowy nowego przebiegu DW 764 w Kielcach, na odcinku od skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Wapiennikową (DK 73) do Ronda Czwartaków oraz rozbudowy DW 764 na odcinku: granica miasta Kielce - granica gminy Daleszyce, wraz z budową obwodnic m. Suków i Daleszyce.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!