Partnerzy portalu

Będzie się jeździć aż miło

Władze gminy Komarów-Osada rozpoczynają wiosenną ofensywę inwestycji drogowych. Już niebawem prace modernizacyjne mają ruszyć w czterech miejscowościach.
Inwestycje obejmą remont dróg w Hucie Komarowskiej, Zubowicach i Sosnowej Dębowej oraz Komarowie Wsi. Realizacją tych inwestycji zajmie się firma z Zamościa (zabierz głos/oceń prezydenta), a będzie to kosztować w sumie ponad 730 tysięcy złotych.
 
Za te pieniądze zostaną wykonane ponad 2 kilometry dróg. Najwięcej, bo ponad kilometr w Komarowie Wsi, prawie 700-metrowy odcinek powstanie w Hucie Komarowskiej i ponad 500-metrowy w Zubowicach oraz Sosnowej Dębowej. Samorząd pokryje tylko 20 proc. kosztów, ponieważ na resztę otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.


Według założeń władz samorządowych, dzięki tym inwestycjom i remontom dróg mieszkańcy nawet po obfitych opadach nie będą już mieć problemów z dojazdem do własnych domów i posesji.

Modernizacja dróg zostanie przeprowadzona przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach akcji naprawiania szkód powstałych w wyniku klęsk żywiołowych.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!