Partnerzy portalu

Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych na drogach krajowych. Blisko 200 do modernizacji na Opolszczyźnie

  • PAP/aw
  • Opublikowano: 22 lutego 2022 - 12:02
Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał pierwsze umowy w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa na lata 2021-2024. W 2022 roku GDDKiA chce zmodernizować 191 przejść dla pieszych w regionie.

Opolski oddział GDDKiA podpisał umowy na modernizację przejść dla pieszych w ciągach dróg krajowych nr 39, 40, 45 i 95 w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa. W sumie, wartość podpisanych umów to ponad 1,6 mln złotych.

W ramach projektu zostaną zaprojektowane i zamontowane oświetlenia dedykowane na przejściach dla pieszych m.in. w Brzegu, Chrzowicach, Folwarku, Namysłowie, Borkowicach i Głuchołazach. Wszystkie prace w ramach podpisanych już umów mają być zakończone w 2022 roku.

Jak informuje GDDKiA, głównym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podejmowane w ramach Programu działania będą ukierunkowane na zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej - a w efekcie zmniejszenie liczby wypadków i ich ofiar. Na terenie województwa opolskiego program obejmie 527 lokalizacji, których działania wpłyną na znaczną poprawę bezpieczeństwa poprzez m.in. ich doświetlenie, oznakowanie oraz budowę azyli dla pieszych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!