Partner portalu

Brodnica ma obwodnicę

  • JL
  • 27 września 2010 - 10:20
Dzięki trzyipółkilometrowej obwodnicy od 26 września z centrum zabytkowego miasta został wyprowadzony ruch ciężkich pojazdów.

Realizacja projektu kosztowała 47 mln zł. Połowę pieniędzy miasto otrzymało z regionalnego programu operacujnego. Na podobnej zasadzie powstają obwodnice w: Pakości, Chełmnie, Janikowie, Mogilnie i w Mroczy.

Brodnicka trasa prowadzi od ulicy Sądowej do Podgórnej. Oprócz jezdni powstał też most przez Drwęcę, chodnik i ścieżka rowerowa. Na dwóch skrzyżowaniach (z ulicami Długą i Sądową) zbudowano ronda.

Trasa ta ma też duże znaczenie dla rozwoju gospodarczego miasta, bo łączy tereny, na których już teraz są prowadzone lub będą realizowane inwestycje.

Brodnica to jeden z liderów gospodarczych regionu kujawsko-pomorskiego. Działa tam wiele firm, powstają nowe, które tworzą miejsca pracy. Tylko Toruń i Bydgoszcz (miasta znacznie większe) mają w regionie niższe bezrobocie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!